Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI MÜSTEŞARI AHMET ERDEM’İ ZİYARET ETTİK


[ 04 Ocak 2018, Perşembe – 13:28 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Ankara 10 Nolu Şube Başkanımız Seyhan Kamanlı, Şube Başlan Yardımcılarımız Fevzi Kılıç, Turhan Ünlü, Süleyman Erdal Ay ve Ali Uğur Yılmaz ile 04.01.2018 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem’i ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bağlı Kurumları olan Sosyal Güvenlik Kurumu, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ve İŞKUR  çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Çalışanların sosyal, özlük ve mali haklarında düzenlemeler yapılarak, çalışma barışı korunmalı, Görevde Yükselme Sınavları devamlı hale getirilerek çalışanların motivasyonu yükseltilmelidir. VHKİ kadrosu talep eden tüm memurlara verilmelidir. Aynı zamanda Bakanlık bünyesinde ve İŞKUR’da maalesef doktor bulunmamaktadır. Bu sorunda en kısa zamanda çözülmelidir. Yine İŞKUR’da asansörler denetimlerden geçemeyerek, tehlikeli olarak belirtilmesine rağmen halen kullanılmaktadır. Çalışanların can güvenliği açısından bu durum derhal çözüme kavuşturulmalı, çalışanların teknik ve fiziki şartları düzenlenmelidir. İŞKUR’da Görevde Yükselme Sınavlarının yazılı bölümü tamamlanmış olup, yakın bir tarihte sözlü sınavlar yapılacaktır. Bu sınavlarda adaletsizlik ve ayrımcılık yapılmamalıdır. Maalesef bu hususta bazı Sendikalar sözlü sınava girecekler üzerinde baskı yapmaktadır” dedi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem ise, “Bakanlığımız ve bağlı kurumlarımızda çalışanlarımızın sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapacağız. Personelimizin can güvenliği ve motivasyonu bizim için oldukça önemlidir. Elbette sözlü sınavlarda da Sendikal ayrımcılık yapılmasına izin vermeyeceğiz. Bu konularında biran evvel çözüme kavuşmasını sağlayacağız” dedi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Müsteşar Ahmet Erdem’e Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ve İŞKUR çalışanlarının sorunlarını içeren bir rapor sundu.
 
Raporu görmek için tıklayınız


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |