Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

BOLU ŞUBE BAŞKAN YARDIMCIMIZ SABAHATTİN YAVAŞ’IN DAVASINI İZLEDİK


[ 07 Aralık 2017, Perşembe – 08:37 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş Bolu Şube Başkan Yardımcımız Sabahattin Yavaş’ın davasını takip etmek için 06.12.2017 tarihinde Bolu’ya gitti.

Bilindiği üzere Bolu Şube Başkan Yardımcımız Sabahattin Yavaş hakkında isimsiz ve imzasız dilekçelerle Cumhurbaşkanına hakaret ettiği suçu atılmış, açılan soruşturma sonucunda müfettiş raporlarıyla iddia edilen suçun işlenmediği ortaya çıkmıştır.

Bu iftiradan kurtulan Şube Başkan Yardımcımız Sabahattin Yavaş’a daha sonra FETÖ’cü çamuru atılmaya çalışılmış, ancak Şube Başkan Yardımcımız bu iddialar karşısında mahkemede aklanmıştır.

Ancak Şube Başkan Yardımcımız bu süreçte görevden alınmış, tüm suçlamalardan aklanmış olmasına rağmen görevine halen iade edilmemiştir.

Bolu Valiliği Sabahattin Yavaş’ın müfettiş raporlarıyla aklandığı Cumhurbaşkanı’na hakaret iddialarını tekrar yargıya taşımış, konuyla ilgili kamu davası açılmıştır.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş da bu davayı takip etmek için Bolu’ya gitmiştir. Mahkeme 17 Nisan 2018 tarihine ertelenmiştir.
 
Duruşma sonrası açıklama yapan Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş; “ 15 Temmuz ihanet süreci sonrası siyasi iktidar Kamuda ‘at izini iti izine’ karıştırdı.” Kamuda isimsiz ve imzasız dilekçelerle binlerce memur mağdur edildi. Bu süreçte Anayasa ve hukuk çiğnendi. Bugün Bolu’ya hakkımızı aramaya geldik.

Türkiye  halen hukuk Devletidir. Siyasi iktidar her ne kadar hukuku by pass etse de, ülkeyi son 1,5 yıldır OHAL ile yönetse de biz hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Biz adalet arayışımızı yargı önünde, Adliyelerde sürdüreceğiz.

Türkiye Kamu-Sen olarak, hiçbir üyemizin mağdur olmasına izin vermeyiz. Hiçbir hukuksuzluğa göz yummayız. Üzülerek ifade ediyorum ki, şuan boş yere mahkemeleri ve kamuoyunu işgal ediyoruz. Çünkü bu dava sadece, idarenin keyfi tutumunun sonucudur. Daha önce iki defa Maliye Müfettişleri tarafından suçsuzluğu kanıtlanan bir kişinin, adliyelere sevk edilmesi keyfi yönetim anlayışının utanç veren bir yansımasıdır. Sabahattin Yavaş’ın haklılığını ispat edene kadar Bolu’da adalet arayışımızı sürdüreceğiz” dedi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |