Geri

VALİLİK, KAYMAKAMLIK VE NÜFUS ÇALIŞANLARININ SORUNLARI CUMHURBAŞKANI, BAŞBAKAN VE İÇİŞLERİ BAKANI’NA İLETİLDİ

25 Ekim 2017, Çarşamba | 10:00
Sendikamız 18.09.2017 tarihinde Türkiye genelinde Nüfus, Valilik ve Kaymakamlık çalışanlarına mesaj çekerek, kurumlarında yaşanan sorunları Genel Merkezimize iletmelerini istemişti.
 
Bu kapsamda Türkiye’nin her yerinden bizzat üyelerimiz ve Şubelerimize iletilen toplu talepler mail yoluyla Sendikamıza ulaştırılmıştır. 22 mail ile gelen yüzlerce sayfalık sorunlar, Sendikamız tarafından rapor haline getirildi.
 
Bilindiği üzere “Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” TBMM Komisyonuna gönderilmiştir.
 
Bu bağlamda Nüfus, Valilik ve Kaymakamlık çalışanlarının sorunlarının da kanun tasarısında çözüme ulaştırılması için hazırlanan rapor20.10.2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ulaştırılmıştır.
 
Sendikamız Nüfus, Valilik ve Kaymakamlık çalışanlarının sorunlarının takipçisi olmaya devam edecektir.
 
Raporu görmek için tıklayınız
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderilen yazı
 
 
 
                                                                                                                                 20.10.2017
 
 
 
Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı
 
 
 
Zatıâlinizin de malumu olduğu üzere kamu görevlilerinin ortak ekonomik, sosyal, mesleki hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi için oluşturdukları bir dayanışma örgütü olan sendikaların temel görevi, üyelerinin haklarını her türlü platformda savunmak ve korumaktır.
 
Çalışan, üreten, yol gösteren, sorumlu bir sendikacılığı ilke edinen sendikamız Türk Büro-Sen, her alanda olduğu gibi çalışanlarının sorunlarının tespiti ve çözümün nasıl olması gerektiği hususunda da bizzat çalışanları sürece dâhil eden bazı alan çalışmaları gerçekleştirmektedir.
 
Bu çerçevede devletin iç güvenliği ve işleyişinde önemli görevler ifa eden, vatandaşın doğumundan ölümüne kadar kayıtlarının tutulduğu nüfus hizmetini sunan, yerel yönetimlere rehberlik eden ve faaliyetlerinin yasalara uygunluğunu denetleyen İçişleri Bakanlığı çalışanlarının, yeni kimlik kartı uygulaması, ehliyet ve pasaport işlemlerinin de nüfus müdürlüklerine devredilmesiyle birlikte ortaya çıkan sorunlarını derleyerek rapor haline getirdik ve bu raporu konuya ilişkin yasal düzenlemelerin yapıldığı bir dönemde zatıâlinizle paylaşmayı arzu ettik.
 
Dile getirilen sorunların çözümü için gerekli ilgi ve hassasiyeti göstereceğiniz inancıyla ekte sunulan raporu saygılarımla arz ederim.
 
 
 
 
 
Fahrettin YOKUŞ
     Genel Başkan
 
 
 
 
Ek: Valilik, Kaymakamlık ve Nüfus Müdürlüklerinde Görev
       Yapan Personelin Sorunları Adlı 6 Sayfalık Rapor
 
 
 
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1