Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ADALET BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI MUSA HEYBET İLE GÖRÜŞTÜK


[ 17 Ekim 2017, Salı – 10:49 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcımız İlhan Eren,  Ankara 14 Nolu Şube Başkanımız Erol Bilir ve Ağrı Şube Başkan Yardımcımız Uğur Özer ile 16.10.2017 tarihinde Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet ile görüştü.

Bilindiği üzere 15 gün önce başta metropol iller olmak üzere, Adliyelerde Zabıt Katiplerine yönelik Klavye Uygulaması yapılmaya başlanmıştır. Eğitim amaçlı olan bu sınavlar, sorun ve endişelere sebep olmuştur.

16.10.2017 tarihinde eğitimden sorumlu Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet ile yapılan görüşmede, Heybet; “Adalet Bakanlığı; Zabıt Katibi arkadaşlarımızın daha nitelikli hale getirebilmek ve bu vesile ile daha verimli olmalarını sağlamak için klavyeden Seviye Sınavına tabi tutuyor. Bu sınavda 90 kelime barajını aşamayan arkadaşlarımıza daha sonra klavye ve UYAP eğitimi verilerek, donanımlı hale getirilecekler. Ayrıca eğitimler yolu ile kurum aidiyet duygusu vermek istediklerini” ifade etmiştir.

Genel Başkanımız Heybet’e; “2013 yılında yine bir eğitim duyurusu yapıldığını, söz konusu duyuruda yazılanların adliye memurlarını endişelendirdiğini, Seviye Sınavı ile ilgili endişenin kaynağının da bu olduğunu” hatırlatarak, “Biz o zaman Sendika olarak, bu girişimi eylemlerle protesto etmiştik ve yanlıştan dönülmüştür. Bu gün zabıt katiplerinin endişeleri de bundan kaynaklanıyor, ayrıca bazı Adliye Komisyon Başkanları sınavda 90 kelime barajını aşamayan arkadaşlara incitici, haksız, mesnetsiz ve tehditvari sözler söylüyorlar. Bunların kabul edilmesi mümkün değildir” dedi.

HEYBET; ENDİŞEYE MAHAL YOKTUR, EĞİTİMLER ÇALIŞANLARIMIZIN HAYRINADIR

Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet ise, “Hiç bir adalet çalışanı endişeye kapılmamalıdır. Bizim amacımız Zabıt Katiplerini daha verimli ve nitelikli hale getirmek ve adliyedeki iş yükünün eşit dağılımını sağlamaktır. Endişeye mahal yoktur. Yaptığımız sınavlar ve sonrasında vereceğimiz eğitimler Zabıt Katiplerinizin daha donanımlı olması içindir. Bu gün adliyelerimizin büyük bölümü mekan ve teknik donanım olarak, eskiye göre daha iyi durumdadır. Hedefimiz tüm adliye çalışlarını ekonomik ve sosyal yönden de daha iyi duruma getirmektir” dedi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Sendika olarak, ülkemizin ve memurlarımızın hayrına olacak her konuya destek vereceğimizi, memurlarımızın daha iyi ve ekonomik şartlarda çalıştırılması için mücadelemizi sürdüreceğimizi” ifade etti.

Türk Büro-Sen olarak, konunun takipçisi olacağımızı zabıt katiplerimiz ve tüm adliye çalışanı arkadaşlarımız bilmelidir. Onların daha iyi şartlarda çalışmaları için mücadelemiz devam edecektir.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |