Geri

GÜRBULAK GÜMRÜK PERSONELİNE YAPILAN TERÖR SALDIRISINI KINIYORUZ

06 Ekim 2017, Cuma | 14:55
Gürbulak Gümrük Kapısında görev yapan gümrük personelini 05.10.2017 tarihinde mesai bitimi sonrası Doğubeyazıt’a taşıyan zırhlı servis aracına, saat 17:00 sularında Doğubeyazıt/Telkeser mevkiinde askeri kontrol noktasına birkaç kilometre kala yol üzerine çıkan teröristler tarafından, uzun namlulu otomatik silahlarla yakın mesafeden saldırı girişimi meydana gelmiş, Saldırıda aracın zırhlı olması ve sürücünün hızını kesmeden devam etmesi sayesinde herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmamıştır.

Gürbulak Gümrük Personeline yapılan menfur saldırının failleri güvenlik güçlerimiz tarafından çok yönlü bir araştırma ile kısa sürede tespit edilmeli, bu saldırının ardındaki güçler bir an önce gün yüzüne çıkarılmalı ve adalete teslim edilmelidir.

Türk Büro-Sen camiası olarak, Gürbulak Gümrük personeline yapılan bu hain ve kalleş saldırıyı bir kez daha lanetliyor, Gümrük Personeline geçmiş olsun diliyoruz.

Haince ve alçakça düzenlenen bu saldırı, Türk Milleti’nin üzerinde oynanan kalleş oyunların bir göstergesidir. Ancak, milletimiz her zaman olduğu gibi bu çirkin oyunları bozacak ve hainler emellerine asla ulaşamayacaktır.