Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRÜ VE GENEL MÜDÜR YARDIMCISINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDUK


[ 01 Ağustos 2017, Salı – 14:20 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz, Ankara 7 Nolu Şube Başkan Yardımcılarımız Özkan Ulupunar ve Oğuzhan Erbay ile 01.08.2017 tarihinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü görevine atanan Sinan Güner ve Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Gazi Levent Kurtoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ziyarette Nüfus çalışanlarının sorunlarını da ileten Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Yeni kimlik, Ehliyet ve Pasaport projeleri kapsamında Nüfus çalışanlarına ödenen fazla çalışma ücretinin 6 ay ile sınırlanmayıp projelerin devamı kapsamında sürekli hale getirilmesi, Kimlik, Evlenme Cüzdanı, Sürücü Belgesi ve Pasaport ücretlerinin tahsil edilmesi Nüfus çalışanlarına ekstra mali sorumluluk getireceğinden, bu iş yükünün hafifletilebilmesi için İl ve İlçe Nüfus müdürlükleri içerisinde Gelir İdaresi Başkanlığınca oluşturulacak vezneler tarafından tahsil edilmesi veya Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılacak protokolle internet üzerinden bir entegrasyonun sağlanması ve Gelir İdaresi Başkanlığının ücretlerini tahsil ettiği Kimlik, Evlenme Cüzdanı, Sürücü Belgesi ve Pasaport ücretlerinin sorgulanmasının sağlanması, İl ve İlçe Nüfus müdürlüklerinin iş yoğunluğu göz önünde bulundurularak personel planlamasının yapılması, Nüfus mevzuatı; Medeni kanun, Nüfus Hizmetleri Kanunu, Türk Vatandaşlığı Kanunu ve Miras Hukuku gibi birçok hukuk mevzuatı bilgisi gerektirdiğinden personelin hizmet içi eğitimlerinin yanı sıra moral motivasyon eğitimlerinin yapılması, Genel Müdürlükte çalışan sözleşmeli personele de fazla çalışma ücretlerinin ödenmesinin sağlanması, Engelli personelin servis araçlarını kullanabilmeleri için araçların engel duruma uygun düzenlenmesi” taleplerimizi iletti.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner ise, “Sendikalar ve Sivil Toplum Örgütleriyle diyalog halinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Fazla mesaiyle ilgili talebimizi yaptık. İçişleri Bakanımız fazla mesai talebimizle ilgili olarak, Maliye Bakanı ile de görüştü. Geçici personellerimizi en kısa zamanda kuruma geri çağıracağız. Yeni personel için de atamaları bekliyoruz. Personel eksikliğimizi gidermeye çalışıyoruz. Diğer konularla ilgili çalışmalarımız da mevcut. Hiçbir personelimizi mağdur etmeyeceğiz. Personelimizin moral motivasyonu bizim için oldukça önemlidir” dedi.

Genel Başkanımız taleplerimizi yazılı olarak da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner’e iletti.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 2
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |