Geri

ADALET BAKANLIĞI’NDA BANKA PROMOSYONLARI EŞİT DAĞITILMALIDIR

18 Temmuz 2017, Salı | 16:13
Adalet Bakanlığı, Banka Promosyon ve Bankacılık Hizmet İhalesi yapılıp, kazanan banka ile bu yönde yeni bir sözleşme yapılacağını duyurmuştur.

Bilindiği üzere; 20.07.2007 tarih ve 26588 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Başbakanlık’ın “Banka Promosyonları” konulu 2007/21 sayılı Genelgesinde; Kurumda yetkili Sendikanın Temsilcisinin de promosyon sözleşmesine katılacağı belirtilmiştir.

Yine aynı Genelgede; “Dağıtılacak promosyonlar, ilgili banka tarafından personel adına açılan hesaba her personel için eşit tutarlarda aktarılmak suretiyle altı aylık periyotlarla ödenecektir.” Denilmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan Banka Promosyonu Sözleşmeleri ile memurlar mağdur olmuş, daha önceden tüm kurum çalışanlarına eşit şekilde dağıtılan promosyon ücretleri, çalışanların aldıkları maaşa göre dağıtılmaya başlanmıştır.

Adalet Çalışanları bir bütündür. Adalet çalışanları arasında ayrım yapacak bir Promosyon Sözleşmesi kabul edilemezdir. Banka promosyonları tüm çalışanlara eşit şekilde dağıtılmalıdır. Aksi takdirde, Adalet Çalışanları mağdur edilmiş olacaktır.

Sendikamız konuyla ilgili olarak da 17.07.2017 tarihinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a mektup yazarak, Adalet Çalışanları arasında ayrım yapılmadan, Banka Promosyonlarının tüm çalışanlara eşit şekilde dağıtılmasını talep etmiştir.

Türk Büro-Sen olarak, Adalet çalışanlarının Adalet arayışında her zaman yanlarında olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.


Bakan Bekir Bozdağ'a gönderdiğimiz yazıyı görmek için tıklayınızFoto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1