Geri

MALİYE BAKANI AĞBAL’A GELİR UZMANLIĞI VE DEFTERDARLIK UZMANLIĞI SINAVI İÇİN MEKTUP YAZDIK

12 Temmuz 2017, Çarşamba | 11:00
Bilindiği üzere Sendikamız; Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı kadroları için kurum içi uzmanlık sınavlarının açılması talebini; Kurum İdari Kurul Toplantılarında imza altına almış, Maliye Bakanlığı Bürokratları ile bir çok görüşme gerçekleştirmiş, dilekçe kampanyaları düzenleyerek kurum içi uzmanlık sınavlarının açılması taleplerimizi iletmişti.
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal ise taleplerimize kayıtsız kalmayarak, önce 30 Mart 2017 tarihinde Sakarya’da sonrasında da 8 Nisan 2017 tarihinde sosyal medya hesabı üzerinden “Maliye Bakanlığı ve GİB Merkez ve Taşra Teşkilatı kadrolarındaki personel için en kısa sürede kurum içi uzmanlık sınavı açılacağı ve bu doğrultuda gereken kanun tasarısının hazırlanarak Başbakanlığa gönderildiğini” ifade etmişti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın açıklamasının üzerinden 3 ay geçmiş olmasına rağmen halen Kurum İçi Uzmanlık Sınavları açılmamıştır.

Sendikamız da konuyla ilgili olarak 11.07.2017 tarihinde Maliye Bakanı Naci Ağbal’a mektup yazarak, sınavların biran evvel açılmasını istemiştir.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2