Geri

MALİYE’DE NE YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR?

25 Ocak 2007, Perşembe | 18:20

“Maliye’de büyük skandal” haberiyle iki gündür kamuoyunu meşgul eden haberler, Maliye çalışanlarını tedirgin etmiştir.

Yetkili yetkisiz bir kısım insanların zamanlı ve zamansız açıklamaları, VEDOP projesinde bilgisayar kullanan personeli sisteme girmekte tereddütlere düşürmüştür. “Hele hele birçok İlden giriş yapılmıştır. Bu operasyon 5 kişiyle sınırlı değildir” şeklinde açıklamalar bütün personeli zan altında bırakmıştır.

Büyük fedakarlık ve özveriyle hizmetin en iyisini vatandaşlarımıza sunmaya çalışan Maliye çalışanlarını bu tür töhmet altında bırakmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.

VEDOP projesi uygulamasında kimin hangi verilere ulaşabileceği bellidir. Herkese yetkisi dahilinde şifreler verilmektedir. Hiç kimse yetkisi olmayan verilere ulaşamaz.

Bu konu biran önce açıklığa kavuşturulmalıdır. Eğer varsa, suçlular biran önce ortaya çıkarılıp, yargıya teslim edilmelidir. Ama, Maliye Bakanı da bütün Maliye personelinin gelişmeden sorumlu olmadığını açıklamalıdır.

Türk Büro-Sen olarak, eğer varsa birkaç kişinin işlediği suçun bütün Maliye çalışanlarına mal edileceğine inanmıyor ve gelişmeleri yakinen takip edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.