Geri

MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL KURUM İÇİ UZMANLIK SINAVI AÇILACAĞINI DUYURDU

08 Nisan 2017, Cumartesi | 10:45
Bilindiği üzere Sendikamız, Maliye Bakanlığı’nda kurum içi uzmanlık sınavlarının açılması için Türkiye genelinde dilekçe kampanyası başlatmış ve dilekçeleri Bakanlığa göndermişti. Ayrıca Kurum İdari Kurul toplantılarında da kurum içi uzmanlık sınavlarının açılması konusunu imza altına almıştı.
 
Sakarya’da 30 Mart 2017 tarihinde Vergi Dairesi açılışına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Konfederasyonumuz İl Temsilcisi ve Sakarya Şube Başkanımız Rahim Varol’da görüşmüş, Bakan Naci Ağbal Kurum içi Uzmanlık Sınavı açılması talebimize, konuyla ilgilendiğini ve en kısa zamanda sınavların açılacağı sözünü vermişti.
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunlara yer vermiştir;

“Bakanlığımız ile Gelir İdaresi Başkanlığının merkez ve taşra teşkilatı kadrolarındaki personelimiz için kurum içi uzmanlık sınavı açıyoruz.
Bunun için gereken Kanun Tasarı Taslağını Başbakanlığa gönderdik. Taslağımızın yasalaşması halinde sınavı en kısa sürede yapacağız.
Bu sınava, sınavın yapılacağı tarih itibarıyla Kurumda en az 3 yıl görev yapan arkadaşlarımız katılabilecek.
Sınavda başarılı olanlar Bakanlıkta defterdarlık uzmanı, Gelir İdaresi Başkanlığında ise gelir uzmanı kadrolarına atanacak.”
 
Sendikamızın talepleri doğrultusunda Maliye Bakanlığında kurum içi uzmanlık sınavları açılacaktır. Tüm üyelerimize hayırlı olmasını dileriz.
 
Türk Büro-Sen olarak, hak mücadelemizin her zaman devam edeceğini kamuoyuna duyururuz.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1