Geri

MALİYE BAKANI, SENDİKAMIZA KURUM İÇİ UZMANLIK SINAVI AÇILACAĞI SÖZÜNÜ VERDİ

30 Mart 2017, Perşembe | 11:59
Maliye Bakanı Naci Ağbal 30.03.2017 tarihinde Sakarya Sapanca Vergi Dairesi’nin açılışını yaptı.
 
Türkiye Kamu-Sen Sakarya İl Temsilcisi ve Sakarya Şube Başkanımız Rahim Varol da Şube Başkan Yardımcılarıyla Sapanca Vergi Dairesi açılışına katıldı.
 
İl Temsilcimiz ve Şube Başkanımız Rahim Varol, Maliye Bakanı Naci Ağbal’a “Sendikamızın yıllardır talebi olan, Kurum içi uzmanlık sınavlarının açılıp, açılmayacağını” sordu.
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal da, “Konuyla ilgilendiğini ve sınavın açılacağını” ifade etti.
 
İl Temsilcimiz ve Sakarya Şube Başkanımız, “2 yıllık yüksekokul mezunlarının da bu sınavlara katılabilmesini, Şoför unvanında çalışanların Görevde Yükselme Sınavlarıyla VHKİ kadrosuna geçebilmesini ve tüm ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması” taleplerimizi Bakan’a aktardı.
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal, taleplerimizle ilgili bir çalışma yapılmasını ve dosyanın Gelir İdaresi Başkanlığı’na gönderilmesini isteyerek, “Maliye Bakanlığı’na kurum dışından da 2500 Uzman Yardımcısı alınacağını” açıkladı.
 
Bilindiği üzere Sendikamız, Maliye Bakanlığı’nda kurum içi uzmanlık sınavlarının açılması için Türkiye genelinde dilekçe kampanyası başlatmış ve dilekçeleri Bakanlığa göndermişti. Ayrıca Kurum İdari Kurul toplantılarında da kurum içi uzmanlık sınavlarının yapılması konusunu imza altına almıştı. Sendikamızın girişimleri sonucu Maliye Bakanlığında kurum içi uzmanlık sınavları açılacaktır.
 
Türk Büro-Sen olarak, hak mücadelemizin her zaman devam edeceğini ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın sözlerinin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1