Geri

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ANAYASA MAHKEMESİNİN KARARLARINI NE ZAMAN UYGULAYACAK?

24 Mart 2017, Cuma | 08:33
Bilindiği üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bakanlık Merkez Teşkilatı ile Spor Genel Müdürlüğü ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde; Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü ve Gençlik Merkezi Müdürü kadrolarında bulunanları Araştırmacı kadrolarına atamıştı.
 
Anayasa Mahkemesi 02.11.2016 tarihinde söz konusu düzenlemeyi iptal etmesiyle, İl ve ilçe spor müdürü, genel sekreter, daire başkanı, genel müdür yardımcısı ve müşavir olarak görev yaparken araştırmacı kadrosuna atanan tüm personel eski görevlerine dönebilmektedir.
 
Ancak Gençlik ve Spor Bakanlığı aradan 4 ay gibi bir süre geçmesine rağmen Anayasa Mahkemesinin kararlarını halen uygulamamaktadır.
 
Sendikamız konuyla ilgili olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na yazı yazmış, Anayasa Mahkemesinin kararının uygulanmasını istemiştir. Ancak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Anayasa Mahkemesinin kararını uygulamamakta ayak diremektedir.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, spor ile hiçbir alakası olmayan, tek vasıfları yandaşlık olan, liyakatsız kişileri bu kadrolara naklen atamaktadır. Bu durum hem hak ihlaline hem de çalışma barışının bozulmasına sebep olmaktadır.
 
Türk Büro-Sen olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı bir kere daha Anayasa Mahkemesinin kararını uygulamaya davet ediyoruz. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.
 
 
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1