Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK


[ 17 Mart 2017, Cuma – 12:22 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ve Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz, 17.03.2017 tarihinde Ankara 7 Nolu Şubemizce Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen Çanakkale Şehitlerimizi Anma etkinliğine katıldı. Etkinlikte Çanakkale şehitlerimizin son yemeği olan “kuru ekmek ve üzüm hoşafı” dağıtıldı.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, tüm şehitlerimize rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, “Çanakkale’de hangi şartlar içerisinde atalarımızın düşmanlara karşı nasıl bir bedel ödediğini biliyoruz. Öyle bir mücadele ki bu 1 metrekareye 6 bin mermi düşmüştür. Çanakkale Zaferimiz, sadece silah gücümüzün ve teknoloji eksikliğimizin olduğu bir savaş değil, bir de açlıkla imtihan söz konusu olmuştur bu büyük zaferde. Gün boyu verilen yarım ekmek ve üzüm hoşafı ile askerlerimiz kahramanca mücadele etmiştir. Çok şükür o şartlardan bu günlere geldik" dedi.

Yokuş, “Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber, Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.” Dizeleriyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da ifade ettiği gibi Çanakkale Zaferi, büyük bir zaferdir. Türk Milleti 7 bin yıllık tarihinde, çağ açıp çağ kapatmış, onlarca devlet kurmuş ve hep ayakta kalmıştır. Peygamberin övgüsüne mazhar olan tek millet, Türk Milleti’dir. Seyid Abdulhakim Arvasi, ‘Yüce İslam için en büyük bedeli Türk Milleti ödediği için yeryüzünde tek Türk kalsa, o ben olurum’ demiştir.

Anadolu coğrafyasında yaşayan 80 milyon vatandaşımız kardeştir. Bu kardeşliğin sebebi de atalarımızın kanlarıyla suladıkları vatanı hepimize emanet etmesidir. Kardeşlik hukukumuzu kim bozmak isterse onlara asla fırsat vermeyeceğiz. Alt kimliğimiz ya da üst kimliğimiz ne olursa olsun, ortak adımız Türk Milleti, ortak coğrafyamızın adı Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bu coğrafyayı atalarımızdan aldığımız gibi, eksiksiz, güvenli ve huzurlu bir şekilde gelecek nesillere emanet etmeliyiz. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimiz şükran ve minnetle yad ediyoruz” dedi.
 
Genel Başkanımızın konuşmasının ardından şehitlerimiz için dua edilerek, kuru ekmek ve üzüm hoşafı Kurum çalışanlarına dağıtıldı.

Etkinliğe Ankara 7 Nolu Şube Başkanımız Kadir Polat, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çalışanı katıldı.
 
Türk Büro-Sen olarak, bir kere daha tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 20
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |