Geri

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK

17 Mart 2017, Cuma | 12:22
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ve Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz, 17.03.2017 tarihinde Ankara 7 Nolu Şubemizce Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen Çanakkale Şehitlerimizi Anma etkinliğine katıldı. Etkinlikte Çanakkale şehitlerimizin son yemeği olan “kuru ekmek ve üzüm hoşafı” dağıtıldı.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, tüm şehitlerimize rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, “Çanakkale’de hangi şartlar içerisinde atalarımızın düşmanlara karşı nasıl bir bedel ödediğini biliyoruz. Öyle bir mücadele ki bu 1 metrekareye 6 bin mermi düşmüştür. Çanakkale Zaferimiz, sadece silah gücümüzün ve teknoloji eksikliğimizin olduğu bir savaş değil, bir de açlıkla imtihan söz konusu olmuştur bu büyük zaferde. Gün boyu verilen yarım ekmek ve üzüm hoşafı ile askerlerimiz kahramanca mücadele etmiştir. Çok şükür o şartlardan bu günlere geldik" dedi.

Yokuş, “Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber, Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.” Dizeleriyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da ifade ettiği gibi Çanakkale Zaferi, büyük bir zaferdir. Türk Milleti 7 bin yıllık tarihinde, çağ açıp çağ kapatmış, onlarca devlet kurmuş ve hep ayakta kalmıştır. Peygamberin övgüsüne mazhar olan tek millet, Türk Milleti’dir. Seyid Abdulhakim Arvasi, ‘Yüce İslam için en büyük bedeli Türk Milleti ödediği için yeryüzünde tek Türk kalsa, o ben olurum’ demiştir.

Anadolu coğrafyasında yaşayan 80 milyon vatandaşımız kardeştir. Bu kardeşliğin sebebi de atalarımızın kanlarıyla suladıkları vatanı hepimize emanet etmesidir. Kardeşlik hukukumuzu kim bozmak isterse onlara asla fırsat vermeyeceğiz. Alt kimliğimiz ya da üst kimliğimiz ne olursa olsun, ortak adımız Türk Milleti, ortak coğrafyamızın adı Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bu coğrafyayı atalarımızdan aldığımız gibi, eksiksiz, güvenli ve huzurlu bir şekilde gelecek nesillere emanet etmeliyiz. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimiz şükran ve minnetle yad ediyoruz” dedi.
 
Genel Başkanımızın konuşmasının ardından şehitlerimiz için dua edilerek, kuru ekmek ve üzüm hoşafı Kurum çalışanlarına dağıtıldı.

Etkinliğe Ankara 7 Nolu Şube Başkanımız Kadir Polat, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çalışanı katıldı.
 
Türk Büro-Sen olarak, bir kere daha tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 20