Geri

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI İLE GÖRÜŞTÜK

17 Ocak 2017, Salı | 13:31
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk, Hüseyin Aslan, Ankara 3 Nolu Şube başkanımız Mehmet Soylu, Şube Başkan Yardımcılarımız Sefer Nefes, Nimet Talakacı, Süleyman Ablak, İşyeri Temsilcilerimiz Recep Kırış ve Özgür Çelikbaş ile 16.01.2017 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel’i ziyaret ettiler.

Çalışanların sorunlarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Bilindiği üzere 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası kamuda başlatılan FETÖ operasyonlarında on binlerce memur açığa alınmış ya da görevlerinden ihraç edilmiştir. Kurumlarda memurların savunmalarının dahi alınmadan ihraç edilmeleri, titiz davranılmadığı algısı yaratmaktadır. Biz suçluların cezalarını sonuna kadar çekmelerini istiyoruz, ancak suçlu ile suçsuzda ayırt edilmeli, insanlar haksız yere mağdur edilmemelidir” dedi.

Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel ise, “biz ihraçlar konusunda detaylı incelemeler yaparak karar veriyoruz. Hiçbir çalışanımızın haksız yere mağdur olmasına müsaade etmeyiz. Gerçekten suçluların ceza alması için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Genel Başkan Yardımcılarımız, 29 Aralık 2016 tarihinde Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısında çalışan personeli ziyaret etmiş ve burada yaşanan sorunlarla ilgili bir rapor hazırlamışlardır. Genel Başkanımız bu raporu da Müsteşar Yardımcısına takdim ederek, sorunların ivedilikle çözülmesini talep etti.

Müsteşar Yardımcısı da sorunları bildiklerini ve çözümü için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanlarının genel sorunlarını içeren talep dosyası da Müsteşar Yardımcısına sunuldu. Müsteşar Yardımcısı ise özellikle, Atama ve Yükselme Yönetmeliğindeki eksiklerin giderilmesi noktasında çalışma yapılacağını ifade etti.

Çalışanların genel sorunlarıyla ilgili raporu görmek için tıklayınız

Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı ile ilgili raporu görmek için tıklayınız
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1