Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS ÇALIŞANLARININ TALEPLERİNİ SARICAN’A İLETTİK


[ 17 Ocak 2017, Salı – 10:18 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz, Ankara 7 Nolu Şube Başkan Yardımcılarımız Oğuzhan Erbay ve Özkan Ulupınar’dan oluşan bir heyetle 16.01.2017 tarihinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan’ı ziyaret etti.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Projesi kapsamında yeni kimlik kartı başvurularının 02.01.2017  tarihinden itibaren Türkiye genelinde alınmaya başlamasıyla birlikte, Sendikamızın, Şubelerimiz aracılığıyla yaptığı çalışma soncunda; yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Nüfus Müdürlüklerinde personel sayısı yetersizdir. Aşırı yoğunluk insanları ve personeli stresli bir hale getirmektedir. Bu yoğunluğun ve iş yükünün uzun süre devam edecek olması çalışanların motivasyonunu olumsuz olarak etkilemektedir. Alo 199 ve e-randevu siteleri sağlıklı çalışmadığından vatandaşların randevu almadan nüfus müdürlüklerine gelmesi, randevuların memur ekranında görülmemesi, sistemin tekrar eden numaralar vermesi, aşırı izdiham, yığılma, vatandaşlar arasında sürtüşme ve kargaşaya neden olmaktadır. Yine yeni kimlik kartları ücretlerinin nüfus memurları tarafından tahsil edilmesi de problem yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu aksaklıkların biran önce giderilmesi ve Nüfus personelinin özlük haklarının iyileştirilmesi çalışanların motivasyonu ve iş verimliliğini artıracaktır.” dedi.

Konuyla ilgili olarak Sendikamızın hazırlamış olduğu raporu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan’a takdim etti.

Ahmet Sarıcan ise, yaşanan bazı sorunların farkında olduklarını, çözümü için gayret ettiklerini ifade ederek, “teknik anlamda yaşanan problemler kısa sürede çözülecek. Kimlik kartları ücretlerinin bankaya yatırılması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu süreçte personelimiz yoğun mesai yapıyor. Fazla mesai yaptırılan personele, ücretlerinin 666 sayılı KHK’ya göre ödenmesi için Maliye Bakanlığı’ndan talepte bulunduk. Ayrıca bu süreçte Nüfus çalışanlarının geçici olarak başka kurumlarda çalıştırılmaması hususunda Valilik ve Kaymakamlıklara yazı yazacağız. Yeni Nüfus Kanunu tasarısında personel alım talebimiz var. Personel eksikliğinin giderilmesi için Kanunun TBMM’den çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan’a sunulan raporu görmek için tıklayınız


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |