Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

MALİYE BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI DUMAN, AÇIĞA ALINAN MEMURLAR EN KISA SÜREDE GÖREVE BAŞLATILACAK


[ 24 Ekim 2016, Pazartesi – 13:56 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ve Genel Başkan Yardımcımız Bayram Öztürk, 24.10.2016 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ömer Duman’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, kamudan ihraçlar, açığa alınanlar, vergi müfettişliği sınavında yaşanan sorunlar başta olmak üzere çalışanların sorunları dile getirilmiştir.

667 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamede, kamu görevlileri hakkında alınacak tedbirler doğrultusunda, bazı kamu görevlileri ihraç edilirken bazı kamu görevlileri 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 137. Maddesi kapsamında görevden uzaklaştırılmıştı.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş; Açığa alınan birçok kamu çalışanı görevine iade edilmiş ancak; üç aylık yasal süre dolmasına rağmen hala görevine iade edilmeyen açıkta bulunan memurların olduğunu ve bunların biran önce görevlerine iade edilmesi gerektiğini ifade etmiştir. Ayrıca ihraç edilen memurlarda Sendikamıza gelerek mağduriyete uğradıklarını belirtmişlerdir. Yokuş, bu konuda da yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini söylemiştir.

Genel Başkanımız, “Biz sendika olarak vatanın birliği ve beraberliği, kamuda liyakat esasının uygulanmasını, suçsuz yere hiç kimsenin cezalandırılarak mağdur edilmemesini yıllarca savunduk, bugünde aynı düşüncedeyiz. Bunun için açıkta olan memurların görevlerine biran önce iade edilmesini, daha fazla mağduriyet yaşamamalarını, ihraç edilenlerden de suçsuz olanların tekrar göreve döndürülmelerini talep etmekteyiz” demiştir.

Müsteşar Yardımcısı Sayın Ömer Duman, “Bende bir tane insanın haksız yere mağdur olmasını istemem ve gönlüm buna asla razı olmaz. Bunun için açıkta olan memurlarımız en kısa sürede görevlerine döneceklerdir. Bugüne kadar birçoğunu zaten başlattık. İhraç edilenler içinde yapılan itirazlar titizlikle incelenmekte ve gerçekten haksızlığa uğrayan varsa bunu da tespit ederek onları da iade edeceğiz. Bu konuda çalışmalarımız devam etmektedir.”

Genel Başkanımız Sayın Fahrettin Yokuş, vergi müfettiş yardımcılığı sınavında ‘başarısızlık’ gerekçesiyle mağdur edilenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için konu hakkında geniş bir bilgilendirmede bulunmuştur. Bu hususta yönetmelikler çiğnenmiş, kesinleşmiş mahkeme kararlarına rağmen pek çok müfettiş yardımcısının, müfettişliğe atamaları yapılmamıştır.

Müsteşar Yardımcısı Sayın Ömer Duman, bu sınavla ilgili incelemelere başladıklarını bildirmiştir. Genel Başkanımız bu konuların sonuna kadar takipçisi olacağımızı, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen’in daima mazlum ve mağdurların yanında olduğunu ve olmaya devam edileceğini bildirmiştir.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |