Geri

EKONOMİ BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI FATİH METİN İLE GÖRÜŞTÜK

23 Ağustos 2016, Salı | 11:02
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, beraberinde Ankara 8 Nolu Şube Başkanımız Ferzail Gürün, Şube Başkan Yardımcılarımız Kamil Yılmaz, Sadık Öztaşkın ve İhsan Ünal ile 22.08.2016 tarihinde Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin’i ziyaret etti.

Bakanlık çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız, Görevden el çektirilen memurların durumuyla ilgili olarak, “kamuda başlatılan operasyonlarda maalesef titiz davranılmıyor. Asılsız ihbarlarla insanların hayatlarıyla oynanıyor. Kurunun yanında yaşın da yanmaması için, daha ciddi çalışmalar yapılmalı, araştırmalar yüzeysel değil derinlemesine olmalıdır. Aynı zamanda yeni taşınılan Bakanlık binasında birçok sorun yaşanmaktadır. Bu sorunların en kısa sürede çözülmesi, iş verimliliği açısından oldukça önemlidir. Yine kurumda 2009 yılından bu yana açılmayan Görevde Yükselme Sınavlarının açılması, kurum çalışanlarının moral motivasyonu yükseltecektir” dedi.

Bakan Yardımcısı Fatih Metin ise, “açığa almalarla ilgili elimizden geldiğince titiz davranıyoruz. Talebiniz üzere de kurumumuzda yaşanan açığa almaları, tekrar gözden geçireceğiz. Biz kul hakkına girmek istemiyoruz. Suçlu ile suçsuzu gerçekten ayırmak istiyoruz. Binanın yeni olmasından kaynaklanan sorunların farkındayız, çözmeye çalışıyoruz. Ayrıca, Görevde Yükselme Sınavı hazırlıklarımızı tamamladık. Yakın zaman içerisinde sınavı ilan edeceğiz” dedi.

Genel Başkanımız kurum çalışanlarının sorunlarını içeren bir raporu da Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e takdim etti.

Raporu görmek için tıklayınızFoto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 3