Geri

GÜMRÜK VE TİCARET BAKAN YARDIMCISI FATİH ÇİFTÇİ’Yİ ZİYARET ETTİK

06 Ağustos 2016, Cumartesi | 12:55
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Mehmet Soylu ve Şube Başkan Yardımcıları ile 05.08.2016 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi’yi ziyaret etti.

GÖREVDEN ALMALARDA TİTİZ DAVRANILMIYOR

Çalışanların sorunlarının ve çözüm yollarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Kamuda FETÖ terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlarda memurlarımız mağdur edilmiştir. Görevden el çektirmelerde maalesef titiz davranılmamaktadır. Araştırmalar yetersizdir. FATÖ ile hiçbir alakası olmayan memurlarımız da ihraç edilmiştir. Bu oldukça hassas bir konudur. Vatan haini algısıyla devlet memurlarının itibarı sarsılmaktadır. Görevden el çektirmelerde daha hassas davranılmalı, kurunun yanında yaş da yanmamalıdır. Sendika olarak bu durumdan çok rahatsızız. Bizim ulaştığımız bilgilerde görevden el çektirilen memurların büyük bölümü; bankadaki hesabı ya da dershane ve okullardaki öğrenci olan çocukları sebebiyle görevden el çektirilmiştir. Hukuk devletinde, yasalar önünde bunlar suç değildir” dedi.

Bakan Yardımcısı Çiftçi ise, “Bakanlıkta görevden alınanlar, bize dilekçe ile başvursunlar tekrar bir inceleme yapalım. Biz bu örgütle mücadele ederken, kimsenin haksız yere mağdur olmasını istemeyiz” dedi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen hain terör saldırısında şehit olan Gümrük çalışanı ve Sendikamız üyesi Umut Sakaroğlu'nun adının yaşatılması için Bakanlıkta uygun görülen bir yere adının verilmesini talep etti. Bakan Yardımcısı Çiftçi de bu talebimizi olumlu karşılayarak, gerekli çalışmanın yapılacağını bildirdi.

Ayrıca Genel Başkanımız, Bakan Yardımcısı Çiftçi’ye çalışanların sorunları ve çözüm yollarına yönelik hazırlamış olduğumuz raporu sundu.
Bakan Yardımcısı ise raporu inceleyeceklerini belirterek, “Bakanlık olarak yapabileceğimiz ne varsa, yapacağız” dedi.

Raporu görmek için tıklayınızFoto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 3