Geri

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI ÖNÜNDE ATATÜRK HAVALİMANI SALDIRISINDA ŞEHİT OLAN ÜYEMİZİ ANDIK

30 Haziran 2016, Perşembe | 10:41
Bilindiği gibi 28.06.2016 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenen hain terör saldırısında Gümrük Muhafaza Memuru üyemiz Umut SAKAROĞLU şehit olmuş, Kısım Amiri İşyeri Temsilcimiz Aydın Doğan TIRAŞOĞLU ise yaralı olarak kurtulmuştu.

Sendikamız Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk, Osman Eksert, A. Tahir Yüzbaşıoğlu, İlhan Eren, Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Mehmet Soylu, Şube Başkan Yardımcılarımız ve Bakanlık çalışanlarının katılımıyla 30.06.2016 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı önünde şehit olan üyemiz Umut SAKAROĞLU için anma etkinliği düzenledi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş konuşmasında, “İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenen hain saldırışa hayatını kaybeden 42 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve milletimize baş sağlığı diliyorum” dedi.

Yokuş konuşmasının devamında; “Umut Sakaroğlu, Gümrük çalışanı idi. Hayatını kazanmaya çalışırken şehit oldu. Başkaları ölmesin diye kendini feda eden gerçek bir vatanseverdi. Umut, ülkesine sevdalı, ‘Varlığım Türk varlığına armağan olsun’ diyen bir kahramandır.

30 yılı aşkın süredir ülkemiz teröre büyük bedeller ödemektedir. Emperyalist güçlerin maşası ihanet şebekeleri Anadolu coğrafyasında huzurumuzu bozmak için her türlü hain saldırıyı yapmaktadır. Kan emici caniler, hedef gözetmeksizin milletimizi katletmektedir. Ne kadar çok masum kanı dökerlerse, o kadar hızlı hedefe varacaklarını düşünmektedirler.  

Biz millet olarak, 79 milyon insanımızla bir ve bütün olmak, kardeşlik bağlarımızı güçlendirmek zorundayız. Unutulmamalıdır ki, başka Türkiye yok, başka Türk milleti yok. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.
Anma etkinliği Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi’nin şehitlerimiz için dua etmesiyle son buldu.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 12