Geri

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI’NDA ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK

15 Mart 2016, Salı | 12:51
Genel Başkan Yardımcılarımız Osman Eksert ve Hüseyin Aslan, 15.03.2016 tarihinde Ankara 3 Nolu Şube Yönetimimizin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı önünde Şehitlerimiz için düzenlediği anma programına katıldılar.  

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ankara 8 Nolu Şube Başkanımız Ferzail Gürün şehitlerimiz için dua okudu.

Genel Başkan Yardımcımız Osman Eksert konuşmasına tüm şehitlerimize rahmet dileyerek başladı. Eksert, “Başkent Ankara’da 5 ay içinde 3 defa terör saldırısı gerçekleştirildi. 10 Ekim 2015’te Ankara Garı önündeki terör saldırısında 107 vatandaşımız, 17 Şubat 2016 tarihinde Merasim sokaktaki terör saldırısında 29 vatandaşımız katledilmişti.  

Bu katliam sonrası gerekli tedbirlerin alınması, teröre asla taviz verilmemesi, bu konuda ihmali ve sorumluluğu olanlardan derhal hesap sorulması, hükümetçe alınacak her türlü güvenlik tedbirlerine herkesin riayet etmesi konularında gerekli uyarılar hem Sendikamızca, hem de sorumluluk sahibi kişi ve kuruluşlarca defalarca yapılmıştır.

Ne yazık ki, bu menfur saldırı üzerinden 1 ay geçmeden, Pazar günü akşam saatlerinde Kızılay Güvenpark’ta yeni bir terör saldırısına maruz kaldık. Bu saldırı sonrası 37 vatandaşımız şehit olmuş, 125 vatandaşımız da yaralanmıştır. Şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

TÜRK MİLLETİ,  79 MİLYON VATANDAŞIYLA BİR VE BÜTÜNDÜR

Eksert, “İçimiz yanıyor, kan ağlıyoruz. Artık sabrımız tükenmek üzere… Türkiye’mizin kalbine hançer saplanmıştır. Ancak, bu terör eylemini gerçekleştirenler, onların uzantıları, uluslararası bağlantıları, her kimse kimler ise şunu unutmasınlar ki; Büyük Türk Milleti’ni bu saldırılarla yıldıracaklarını sananlar, büyük bir yanılgı içindedirler. Bizler Türk Milleti olarak, daha birlikte, daha beraber ve tek yumruk olarak bu hainlerin karşısına çıkacağız. Aramıza hainleri, bölücüleri, eşkıyayı asla almayacağız. Türkün zor günlerde nasıl tek yumruk olduğunu tüm cihana hep birlikte göstereceğiz. Türk Milleti,  79 Milyon vatandaşıyla bir ve bütündür. Tüm bu olanlar karşısında başta hükümet olmak üzere, TBMM’yi göreve davet ediyoruz. Terörle mücadeleden asla taviz verilmesin. Gerekiyorsa olağan ve olağanüstü tedbirler acilen alınsın. Ülkemize saldırı her nereden yapılıyorsa, kaynağı kurutulana kadar mücadeleye devam edilsin. Saldırının kaynağının içeriden ve dışarıdan olup olmadığına bakılmaksızın her neredeyse, misliyle cevap verilsin. Terör bataklığı artık kurutulsun diyoruz. Son olarak, terörün her türlüsünü şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Hükümetin bu konuda alacağı her türlü tedbir ve mücadelenin yanında olduğumuzu, Türk memuru olarak bir kez daha haykırıyoruz. Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Anma programına Ankara 8 Nolu Şube Başkanımız Ferzail GÜRÜN, Ankara 3 Nolu Şube Başkan Yardımcılarımız Nimet Talakacı, Sefer Nefes, Mehmet Erol ve Ayten Ateş, Kadın Kolları Başkanı Dilek Akaydın  ve çok sayıda gümrük çalışanı katıldı.
 
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 8