Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI’NDA ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK


[ 15 Mart 2016, Salı – 12:51 ]

Genel Başkan Yardımcılarımız Osman Eksert ve Hüseyin Aslan, 15.03.2016 tarihinde Ankara 3 Nolu Şube Yönetimimizin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı önünde Şehitlerimiz için düzenlediği anma programına katıldılar.  

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ankara 8 Nolu Şube Başkanımız Ferzail Gürün şehitlerimiz için dua okudu.

Genel Başkan Yardımcımız Osman Eksert konuşmasına tüm şehitlerimize rahmet dileyerek başladı. Eksert, “Başkent Ankara’da 5 ay içinde 3 defa terör saldırısı gerçekleştirildi. 10 Ekim 2015’te Ankara Garı önündeki terör saldırısında 107 vatandaşımız, 17 Şubat 2016 tarihinde Merasim sokaktaki terör saldırısında 29 vatandaşımız katledilmişti.  

Bu katliam sonrası gerekli tedbirlerin alınması, teröre asla taviz verilmemesi, bu konuda ihmali ve sorumluluğu olanlardan derhal hesap sorulması, hükümetçe alınacak her türlü güvenlik tedbirlerine herkesin riayet etmesi konularında gerekli uyarılar hem Sendikamızca, hem de sorumluluk sahibi kişi ve kuruluşlarca defalarca yapılmıştır.

Ne yazık ki, bu menfur saldırı üzerinden 1 ay geçmeden, Pazar günü akşam saatlerinde Kızılay Güvenpark’ta yeni bir terör saldırısına maruz kaldık. Bu saldırı sonrası 37 vatandaşımız şehit olmuş, 125 vatandaşımız da yaralanmıştır. Şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

TÜRK MİLLETİ,  79 MİLYON VATANDAŞIYLA BİR VE BÜTÜNDÜR

Eksert, “İçimiz yanıyor, kan ağlıyoruz. Artık sabrımız tükenmek üzere… Türkiye’mizin kalbine hançer saplanmıştır. Ancak, bu terör eylemini gerçekleştirenler, onların uzantıları, uluslararası bağlantıları, her kimse kimler ise şunu unutmasınlar ki; Büyük Türk Milleti’ni bu saldırılarla yıldıracaklarını sananlar, büyük bir yanılgı içindedirler. Bizler Türk Milleti olarak, daha birlikte, daha beraber ve tek yumruk olarak bu hainlerin karşısına çıkacağız. Aramıza hainleri, bölücüleri, eşkıyayı asla almayacağız. Türkün zor günlerde nasıl tek yumruk olduğunu tüm cihana hep birlikte göstereceğiz. Türk Milleti,  79 Milyon vatandaşıyla bir ve bütündür. Tüm bu olanlar karşısında başta hükümet olmak üzere, TBMM’yi göreve davet ediyoruz. Terörle mücadeleden asla taviz verilmesin. Gerekiyorsa olağan ve olağanüstü tedbirler acilen alınsın. Ülkemize saldırı her nereden yapılıyorsa, kaynağı kurutulana kadar mücadeleye devam edilsin. Saldırının kaynağının içeriden ve dışarıdan olup olmadığına bakılmaksızın her neredeyse, misliyle cevap verilsin. Terör bataklığı artık kurutulsun diyoruz. Son olarak, terörün her türlüsünü şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Hükümetin bu konuda alacağı her türlü tedbir ve mücadelenin yanında olduğumuzu, Türk memuru olarak bir kez daha haykırıyoruz. Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Anma programına Ankara 8 Nolu Şube Başkanımız Ferzail GÜRÜN, Ankara 3 Nolu Şube Başkan Yardımcılarımız Nimet Talakacı, Sefer Nefes, Mehmet Erol ve Ayten Ateş, Kadın Kolları Başkanı Dilek Akaydın  ve çok sayıda gümrük çalışanı katıldı.
 
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 8
   
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |