Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SİCİL NOTLARININ İPTALİ İÇİN AÇTIĞIMIZ DAVADA MAHKEME İDARİ İŞLEMİN YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASINA KARAR VERDİ


[ 03 Mart 2016, Perşembe – 09:22 ]

Maliye Bakanlığına bağlı Ankara Mesleki Eğitim kursunda davalı idare tarafından 2014-2015 eğitim dönemi vergi usul kanunu dersine ilişkin olarak yapılan yazılı sınavda düşük kanaat notu verilmek suretiyle başarısız sayılmasına ilişkin işlemin müvekkil sendika üyesi hakkında tesis olunan kurstan ilişiğinin kesilmesine ilişkin işlem hakkında açılan davada yürütmenin durdurulmasına karar verildiği tarafımızca belirtilerek, söz konusu idari işlemin haksız ve hukuka aykırı olmasından dolayı iptali için tarafımızca dava açılmıştır.

Ankara 5. İdare Mahkemesi 14.01.2016 tarih, 2015/205 E. sayılı kararıyla olumsuz kanaat notunun dayanağını oluşturacak hukuken kabul edilebilir nitelikte somut bir bilgi ve belgenin sunulmamış olduğu ve ayrıca müvekkil sendika üyesi dışındaki öğrencilerin tamamı yüksek kanaat notları ile değerlendirilirken sendika üyesinin olumsuz olarak değerlendirilmesinin makul şekilde ortaya koymadığı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Kıyafetine Dair Yönetmeliğe uygun hareket etmediği ve bu yönetmeliğe uygun hareket etmediği ve bu Yönetmeliğe atıf yapan kurs iç genelgesine aykırı davrandığı gerekçesi ile tesis olunan kursla ilişiğinin kesilmesine ilişkin işlem açılan dava sonucunda Ankara 11. İdare Mahkemesinin 20.06.2015 tarih, 2015/55 E. ve 2015/961 K. sayılı kararı ile konunun disiplin hükümleri yönünden değerlendirilecek nitelikte olduğu ve kursla ilişik kesme sonucunu doğurmayacağı gerekçesi ile iptal edilmiş olup bu durumunda tek başına aynı zamanda Devlet Memuru olan müvekkil sendika üyesi ile ilgili kanaat notunun ara sınav notunun ise 48 puan altında değerlendirilmesi sonucunu doğurmayacağına kanaat getirerek dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir.

Mahkeme kararını görmek için tıklayınız
 
 
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |