Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SAYIŞTAY BAŞKANLIĞI’NDA 11 NOLU ŞUBEMİZİN KADIN KOMİSYONLARINI OLUŞTURDUK


[ 27 Ocak 2016, Çarşamba – 16:20 ]

Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz 27.01.2016 tarihinde Sayıştay Başkanlığı’nda Ankara 11 Nolu Şubemizin Kadın Komisyonu üyelerinin seçimi için gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

450.000 üyesi olan Konfederasyonumuzda 200.000’e yakın kadın üyenin, Genel Merkez Yöneticisi 1 kadının ve Şube Yönetiminde 10 kadının olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz, “hak verilmez alınır düsturuyla bu tabloyu değiştirmemiz lazım.  Hiç kimseden bizi hakkımız olan yere getirmesini beklemeyeceğiz. Bunu kendimiz başaracağız. Öncelikle göreve talip olacağız. İşte bu gün burada Sayıştay çalışanı kadınlarımız bunu yapacak. Bizim sorunlarımızı en iyi biz biliriz, biz anlatırız biz çözerim diyecek. Kadın Komisyonlarımızın oluşturulmasında gösterdiğiniz cesaret için kutluyorum.

Kadın Kolları olarak gerek konfederasyonumuz bünyesinde gerekse sendikamızda bir dizi etkinlik planladık. Burada oluşturacağımız komisyondaki arkadaşlarımda bu çalışmalarda aktif görev alacak. Birlikte çok güzel işler başaracağız” dedi.

Nejla Öksüz konuşmasının devamında 657 Sayılı Kanunda yapılmak istenen değişiklikle kadınlar için oluşabilecek tehlikeye de değinerek, “Bu düzenlemeyle İş güvencesinin kaldırılması en çok kadınları mağdur edecektir. İş güvencemiz kırmızı çizgimiz diyoruz. Bu mücadele de sizin desteğinize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.  Ayrıca hülle yoluyla yapılan atamaya karşı verdiği mücadele için Sayıştay çalışanlarını kutlamak istiyorum” dedi.

Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz’ün konuşmasının ardından 11 Nolu Şube Kadın Komisyonu oluşturuldu. Kadın Komisyonu Üyelerimize çalışmalarında başarılar dileriz.
 
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 2
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |