Geri

NÜFUS HİZMETLERİ KANUNUNDA YAPILACAK DÜZENLEMENİN TAKİPÇİSİYİZ

08 Ocak 2016, Cuma | 14:59
Bilindiği üzere Sendikamız; Nüfus Hizmetleri Kanununda yapılacak yeni düzenlemeyle birlikte yeni çipli kimlik kartlarının dağıtılmasının yanında, ehliyet ve pasaportun da Nüfuslardan verilecek olması nedeniyle İçişleri Bakanlığı Müsteşarı ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan’ı ziyaret ederek, nüfus müdürlüklerinde zaten yoğun olan iş yükünün yeni uygulamayla daha da artacağını, başta taşra olmak üzere personel eksiğinin olduğunu, bu sebeple personelin fazla mesai yapmak durumunda kalacağını ve bu süreçte fazla mesai yaptırılan personele ücretinin ödenmesi gerektiğini iletmişti.

Tasarının Meclise gelmesiyle de Sendikamız, TBMM İçişleri Komisyonu üyeleri ile görüşerek, konuyu iletmiş ve alt komisyonda nüfus çalışanlarına mesai verilmesi yönünde bir düzenleme yapılmasını sağlamıştı. Ancak bu kanun geçen yasama döneminde kadük kalmıştı.
Yeni yasama döneminde kanunun Meclise tekrar sevk edileceği doğrultusunda haberler medyada yer almaya başlamıştır.

Sendikamız yine TBMM’de kanunun takipçisi olacaktır. Konuya ilişkin görüş ve önerilerimizi TBMM İçişleri Komisyonu Üyelerine sunmak üzere randevu talebinde bulunmuştur.

Sendikamız, Nüfuslarda çalışan memurların fazla mesai alabilmeleri ve nüfuslardaki personel eksikliğinin giderilmesi için girişimlerini devam ettirmektedir.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1