Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ANKARA BATI ADLİYESİ’NDE İŞYERİ TEMSİLCİLİK ODAMIZIN AÇILIŞINI YAPTIK


[ 16 Ekim 2015, Cuma – 12:57 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk, A. Tahir Yüzbaşıoğlu ve İlhan Eren ile Ankara Batı Adliyesi’nde İş Yeri Temsilcilik odamızın açılışına katıldı.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş konuşmasında, “Sendika mensuplarının haklarını korumak ve geliştirmek için vardır. Sendika birinin hakkını, diğerine vermek için oluşturulmamıştır. Sendikacı ülkesinin değer yargılarıyla kavga etmez. Sendikacı emeğe sahip çıktığı gibi ülkesine de sahip çıkmalıdır. Sendikacı üyeleri için hak ve hukuk derken, yaşadığı toplumunda hak ve hukukunu savunmalıdır.  Türkiye’de huzur olmazsa hakta olmaz, Türkiye’de adalet olmazsa hakça paylaşımda olmaz, Türkiye’de hukukun üstünlüğü olmazsa özgürlükte olmaz diyoruz. Adalet ve hukuk ülkelerin var olması için en önemli unsurdur. Tarih sahnesinden silinen bir çok devlete baktığımızda adaletsizlik ve hukuksuzluk yüzünden yok olduğunu görürüz” dedi.

ADI ADALET OLAN BİR KURUM ÇALIŞANLARINA DA ADİL OLMALIDIR

Yokuş, “Kamu kurumlarında çalışanların sendikalarına göre ayrıma tabi tutulması, iktidara yakın olan bir sendikanın çalışanları çeşitli vaatlerle kandırmaya çalışması kabul edilemezdir. En önemlisi ise adı Adalet olan bir kurumun çalışanlarına şaşı bakmasıdır. Biz bu bakış açısını asla kabul etmeyiz. Adalet dağıtan bir kurumda Hakiminden tutun temizlik yapan personeline kadar adil olunmalıdır. Gelinen bu durum için ancak, “Adalet arayan, adalet çalışanları” denilebilir. Eğer adalet dağıtılan bir kurumda çalışanlar, adalete muhtaçsa, sözün bittiği yerdeyiz demektir. Türk Büro-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak, biz bir hakkı sadece üyelerimiz için değil, tüm memurlarımız için isteriz. Ayrımcılık yapan, adaletsizliğe çanak tutan anlayışla mücadelemiz her zaman devam edecektir” dedi.

Genel Başkanımız konuşmasının ardından Sendikamızın İşyeri Temsilciliği bürosunun, memur Sendikacılığına hayırlı olması temennisinde bulundu. Açılış kurdelasını eski Yönetim Kurulu Üyemiz Bünyamin Polat kesti.

Açılışa Batı Adliyesi İdari İşler ve Yazı İşleri Müdürleri,  Ankara 14 Nolu Şube Yönetimimiz, Ankara 2 Nolu Şube Yönetimimiz, Sendikamızın Etimesgut İlçesindeki Kurum Temsilcileri  ve çok sayıda Batı Adliyesi çalışanı katıldı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 18
   
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |