Geri

ANKARA BATI ADLİYESİ’NDE İŞYERİ TEMSİLCİLİK ODAMIZIN AÇILIŞINI YAPTIK

16 Ekim 2015, Cuma | 12:57
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk, A. Tahir Yüzbaşıoğlu ve İlhan Eren ile Ankara Batı Adliyesi’nde İş Yeri Temsilcilik odamızın açılışına katıldı.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş konuşmasında, “Sendika mensuplarının haklarını korumak ve geliştirmek için vardır. Sendika birinin hakkını, diğerine vermek için oluşturulmamıştır. Sendikacı ülkesinin değer yargılarıyla kavga etmez. Sendikacı emeğe sahip çıktığı gibi ülkesine de sahip çıkmalıdır. Sendikacı üyeleri için hak ve hukuk derken, yaşadığı toplumunda hak ve hukukunu savunmalıdır.  Türkiye’de huzur olmazsa hakta olmaz, Türkiye’de adalet olmazsa hakça paylaşımda olmaz, Türkiye’de hukukun üstünlüğü olmazsa özgürlükte olmaz diyoruz. Adalet ve hukuk ülkelerin var olması için en önemli unsurdur. Tarih sahnesinden silinen bir çok devlete baktığımızda adaletsizlik ve hukuksuzluk yüzünden yok olduğunu görürüz” dedi.

ADI ADALET OLAN BİR KURUM ÇALIŞANLARINA DA ADİL OLMALIDIR

Yokuş, “Kamu kurumlarında çalışanların sendikalarına göre ayrıma tabi tutulması, iktidara yakın olan bir sendikanın çalışanları çeşitli vaatlerle kandırmaya çalışması kabul edilemezdir. En önemlisi ise adı Adalet olan bir kurumun çalışanlarına şaşı bakmasıdır. Biz bu bakış açısını asla kabul etmeyiz. Adalet dağıtan bir kurumda Hakiminden tutun temizlik yapan personeline kadar adil olunmalıdır. Gelinen bu durum için ancak, “Adalet arayan, adalet çalışanları” denilebilir. Eğer adalet dağıtılan bir kurumda çalışanlar, adalete muhtaçsa, sözün bittiği yerdeyiz demektir. Türk Büro-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak, biz bir hakkı sadece üyelerimiz için değil, tüm memurlarımız için isteriz. Ayrımcılık yapan, adaletsizliğe çanak tutan anlayışla mücadelemiz her zaman devam edecektir” dedi.

Genel Başkanımız konuşmasının ardından Sendikamızın İşyeri Temsilciliği bürosunun, memur Sendikacılığına hayırlı olması temennisinde bulundu. Açılış kurdelasını eski Yönetim Kurulu Üyemiz Bünyamin Polat kesti.

Açılışa Batı Adliyesi İdari İşler ve Yazı İşleri Müdürleri,  Ankara 14 Nolu Şube Yönetimimiz, Ankara 2 Nolu Şube Yönetimimiz, Sendikamızın Etimesgut İlçesindeki Kurum Temsilcileri  ve çok sayıda Batı Adliyesi çalışanı katıldı.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 18