Geri

ADALET BAKANLIĞI SÖZLÜ SINAVLARINDA LİYAKAT VE BİRİKİM ESAS ALINACAK

12 Ekim 2015, Pazartesi | 17:47
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş 12.10.2015 tarihinde Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette, Yazı İşleri Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü sözlü sınavlarına katılmaya hak kazanan memurların durumu ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu. Kuloğlu, Ankara’da yapılacak sözlü sınavların iki ayı aşkın bir süreye ulaşabileceğini, her gün belirli bir sayıda çalışanın sınava gireceğini, sınavlara rahat bir şekilde girebilmeleri için sınavın yapılacağı Batı Adliyesi’nde gerekli tedbirlerin alınacağını ifade etti.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Sözlü sınava girecek adalet çalışanlarının sözde bir sendika tarafından kafaları karıştırılmakta olduğunu ve kendi sendikalarına üye olmayanların sınavı kazanamayacakları şeklinde kirli bir propaganda yaptıklarını ifade ederek, “bu tür kara propagandalar aynı zamanda kurum yöneticilerini de töhmet altında bırakmaktadır. Adalet dağıtan bir kurumun kendi çalışanları arasında ayrım yapması düşünülemez. Sözlü sınavı hak edenler kazanmalıdır. Liyakat her şeyin temeli olmalıdır” dedi.

Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu, adil ve liyakati temel alan bir sınav yapılacağını, Adalet Bakanı’nın bu konuda talimatı olduğunu ve hiçbir adaletsizliğe ve ayrımcılığa fırsat verilmeyeceğini belirterek, “Bu hususta hiçbir çalışanımızın en ufak kaygısı olmasın. Biz çalışanlarımızın büyük fedakarlıklarla hizmet ettiklerini biliyoruz. Şeffaf ve bilgiye dayalı, liyakat esasları içinde bir sözlü sınav olacaktır” dedi.

Ziyarete Ankara 11 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Harun Demir ile Bakanlik İşyeri Temsilcimiz Yunus Emre Turakoğlu da katıldı.
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1