Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ADALET BAKANLIĞI SÖZLÜ SINAVLARINDA LİYAKAT VE BİRİKİM ESAS ALINACAK


[ 12 Ekim 2015, Pazartesi – 17:47 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş 12.10.2015 tarihinde Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette, Yazı İşleri Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü sözlü sınavlarına katılmaya hak kazanan memurların durumu ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu. Kuloğlu, Ankara’da yapılacak sözlü sınavların iki ayı aşkın bir süreye ulaşabileceğini, her gün belirli bir sayıda çalışanın sınava gireceğini, sınavlara rahat bir şekilde girebilmeleri için sınavın yapılacağı Batı Adliyesi’nde gerekli tedbirlerin alınacağını ifade etti.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Sözlü sınava girecek adalet çalışanlarının sözde bir sendika tarafından kafaları karıştırılmakta olduğunu ve kendi sendikalarına üye olmayanların sınavı kazanamayacakları şeklinde kirli bir propaganda yaptıklarını ifade ederek, “bu tür kara propagandalar aynı zamanda kurum yöneticilerini de töhmet altında bırakmaktadır. Adalet dağıtan bir kurumun kendi çalışanları arasında ayrım yapması düşünülemez. Sözlü sınavı hak edenler kazanmalıdır. Liyakat her şeyin temeli olmalıdır” dedi.

Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu, adil ve liyakati temel alan bir sınav yapılacağını, Adalet Bakanı’nın bu konuda talimatı olduğunu ve hiçbir adaletsizliğe ve ayrımcılığa fırsat verilmeyeceğini belirterek, “Bu hususta hiçbir çalışanımızın en ufak kaygısı olmasın. Biz çalışanlarımızın büyük fedakarlıklarla hizmet ettiklerini biliyoruz. Şeffaf ve bilgiye dayalı, liyakat esasları içinde bir sözlü sınav olacaktır” dedi.

Ziyarete Ankara 11 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Harun Demir ile Bakanlik İşyeri Temsilcimiz Yunus Emre Turakoğlu da katıldı.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |