Geri

PKK’NIN KAÇIRDIĞI GÜMRÜK MEMURLARI SERBEST BIRAKILDI

08 Eylül 2015, Salı | 11:36
Bilindiği üzere, 10 Ağustos 2015 tarihinde Hakkari Çukurca Üzümlü Gümrük Kapısı’ndaki 10 memur ile 21.08.2015 tarihinde Van’ın Saray İlçesi Kapıköy Sınır Kapısındaki 10 memur PKK terör örgütü tarafından kaçırılmıştı.
 
Sendikamız konuyla ilgili olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Remzi Akçin ile 12 Ağustos 2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Gönültaş ile görüşmüş, kaçırılan gümrük çalışanları ile ilgili bilgi istemişti. Bakanlık bürokratları ise sadece “durumlarının iyi olduğu” bilgisini aktarmıştı. Ayrıca Sendikamız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na resmi yazı ile başvurarak kaçırılan Gümrük çalışanları ile bilgi istemişti.
 
Basından edindiğimiz bilgilere göre, PKK terör örgütü tarafından rehin alınan 20 Gümrük memurunun bu sabah Kuzey Irak’ta serbest bırakıldığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Türk Büro-Sen olarak temennimiz, Devletin memurlarına sahip çıkması,  Gümrük çalışanlarının biran evvel sağ salim evlerine dönmeleri ve bir daha bu tür saldırılara maruz kalmamasıdır.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1