Geri

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI BAKAN YARDIMCISINA İLETTİK

13 Ağustos 2015, Perşembe | 10:15
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş 12.08.2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin’i ve Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Gönültaş’ı ziyaret etti. Ziyaretlerde Ankara 3 Nolu Şube Başkan Yardımcılarımız Sefer Nefes, Nimet Talakacı, Ayten Ateş, Süleyman Ablak da hazır bulundu.
 
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den öncelikli olarak Çukurca Üzümlü Gümrük Kapısı’nda görev yapan ve PKK terör örgütünce kaçırılan 10 Gümrük Muhafaza Memuru hakkında bilgi istedi.  Metin ise, yaşanan bu olayın oldukça üzücü olduğunu, konuyu yakından takip ettiğini, şuan için ellerinde net bir bilgi olmadığını ve güvenlik güçlerinin olayı araştırdığını ifade etti. “Sağ salim dönmeleri tek temennimizdir” dedi.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanlarının sorunlarının da görüşüldüğü ziyaretlerde Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Stajyer Gümrük Memurlarının 2015 yılından önceki adaylıkta geçen sürelerinin de bölge hizmetinden sayılması ve rotasyon sürelerinin yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Ayrıca yapılan bazı operasyonlar sonrası açığa alınan, mahkeme kararıyla suçsuzluğunu ispat etmiş olan memurların atamaları halen yapılmamıştır. Mahkeme kararlarına riayet edilerek atamaları biran evvel yapılmalıdır. Sınır kapılarında memurlarımız PKK terör örgütü tarafından tehdit edilmekte ve zaman zaman saldırılar da yaşanmaktadır. Sınır kapılarımızda çalışan memurlarımızın can güvenlikleri sağlanmalıdır” dedi.
 
Fatih Metin ise, taleplerimizle ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını belirterek, “ Personelin motivasyonu bizim için çok önemlidir. Maalesef son dönemlerde bazı elim olaylar yaşandı Sınır Kapılarımızda, personelimizin can güvenliğini sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca, mahkeme tarafından suçsuz olduğu kesinleşen memurların atamalarını da en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Ayrıca, stajyer memurların bölgelerdeki çalışma süre kayıplarını önlemek için de çalışma yapıyoruz. Bu konudaki mağduriyetleri gidereceğiz” dedi.
 
Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Gönültaş ile yapılan görüşmede de, çalışanların sorunları, çözüm yolları ve sendikamızın talepleri üzerine istişarelerde bulunuldu.
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2