Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI BAKAN YARDIMCISINA İLETTİK


[ 13 Ağustos 2015, Perşembe – 10:15 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş 12.08.2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin’i ve Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Gönültaş’ı ziyaret etti. Ziyaretlerde Ankara 3 Nolu Şube Başkan Yardımcılarımız Sefer Nefes, Nimet Talakacı, Ayten Ateş, Süleyman Ablak da hazır bulundu.
 
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den öncelikli olarak Çukurca Üzümlü Gümrük Kapısı’nda görev yapan ve PKK terör örgütünce kaçırılan 10 Gümrük Muhafaza Memuru hakkında bilgi istedi.  Metin ise, yaşanan bu olayın oldukça üzücü olduğunu, konuyu yakından takip ettiğini, şuan için ellerinde net bir bilgi olmadığını ve güvenlik güçlerinin olayı araştırdığını ifade etti. “Sağ salim dönmeleri tek temennimizdir” dedi.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanlarının sorunlarının da görüşüldüğü ziyaretlerde Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Stajyer Gümrük Memurlarının 2015 yılından önceki adaylıkta geçen sürelerinin de bölge hizmetinden sayılması ve rotasyon sürelerinin yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Ayrıca yapılan bazı operasyonlar sonrası açığa alınan, mahkeme kararıyla suçsuzluğunu ispat etmiş olan memurların atamaları halen yapılmamıştır. Mahkeme kararlarına riayet edilerek atamaları biran evvel yapılmalıdır. Sınır kapılarında memurlarımız PKK terör örgütü tarafından tehdit edilmekte ve zaman zaman saldırılar da yaşanmaktadır. Sınır kapılarımızda çalışan memurlarımızın can güvenlikleri sağlanmalıdır” dedi.
 
Fatih Metin ise, taleplerimizle ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını belirterek, “ Personelin motivasyonu bizim için çok önemlidir. Maalesef son dönemlerde bazı elim olaylar yaşandı Sınır Kapılarımızda, personelimizin can güvenliğini sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca, mahkeme tarafından suçsuz olduğu kesinleşen memurların atamalarını da en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Ayrıca, stajyer memurların bölgelerdeki çalışma süre kayıplarını önlemek için de çalışma yapıyoruz. Bu konudaki mağduriyetleri gidereceğiz” dedi.
 
Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Gönültaş ile yapılan görüşmede de, çalışanların sorunları, çözüm yolları ve sendikamızın talepleri üzerine istişarelerde bulunuldu.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 2
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |