Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

YOKUŞ, TERÖR YÜZÜNDEN 30 YILDA 500 MİLYAR DOLAR KAYBETTİK


[ 04 Ağustos 2015, Salı – 11:20 ]

Ankara 3 Nolu Şube Yönetimimiz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı önünde hain terör saldırılarında yitirdiğimiz şehitlerimiz için dua okudular. 04.08.2015 tarihinde düzenlenen etkinliğe Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Salih Özbay da katıldı.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş konuşmasına tüm şehitlerimize rahmet dileyerek başladı. Türkiye’nin genel durumunu değerlendiren Yokuş, “Bölücü terör PKK ve IŞİD katilleri yüzünden etrafımız ateş çemberine döndü. Göçmenler ülkesi olduk. Uyuşturucu ve insan kaçakçılığı hız kesmeden devam ediyor” dedi.

7 Haziran seçimleri sonrası yeniden terör saldırılarının yoğunlaştığı bir sürece girdiğimizi belirten Genel Başkanımız, “Bugün ki iktidarın yanlış iç ve dış politikaları ülkemizi kaosa sürüklemektedir. PKK, DHKP-C terör örgütüne bir yenisi daha eklendi, IŞİD… Ülkemiz terör örgütlerinin harman yerine döndü. Vatandaşlarımızın can güvenliği kalmadı. Sınırlarımız kevgir gibi, ne giren belli, ne de çıkan belli… Göçmenler ülkesi haline geldik. Suriyeli, Iraklı, Pakistanlı, Bangladeşli göçmeler her yerdeler” dedi.

HABUR, OSLO VE DOLMABAHÇE REZALETLERİYLE TERÖR GÜÇLENDİRİLDİ

Yokuş, “2009 yılında bölücü terör örgütü ile müzakereye oturan hükümet, bölücü terörün yeniden dirilmesine ve güç kazanmasına zemin hazırladı. Habur ve OSLO rezaletlerine, Dolmabahçe ihaneti eklendi. Burada bölücü teröre verilen tavizlerle, bölücüler azgınlaştırıldı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizde bölücü terör 20 ilimizi kontrolü altına aldı. Vatandaşlarımızdan vergi alıp, kendi mahkemelerini kurar hale geldi. Polis karakoluna, asker kışlasına çekildi. Bölücü eşkıyalar şehirler arası yolları kapatıp, hendekler kazdılar. Başta uyuşturucu ticareti olmak üzere, insan ve kadın ticareti yaptılar. Ülkemize kaçak yolla giren mazot, çay, şeker ve bir çok emtianın merkezinde PKK var. PKK terör örgütü topladığı haraçlarla birlikte yıllık 100 milyar dolara yakın bir gelire ulaşmıştır. Avrupa’nın eroin organizasyonlarını PKK gerçekleştirmektedir” dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN KANI ÜZERİNDEN OY DEVŞİRMEK ALÇAKLIKTIR

Teröre 30 yılda 35 bin can verdiğimizi ve en az 500 milyar dolar ekonomik kayba uğradığımızı belirten Yokuş, “Ülkemizde yaşanan işsizliğin, fakirliğin en büyük nedeni terördür. Eğer bugün yapılan operasyonlar gerçekten PKK terörünü bitirmek için yapılıyorsa, biz Türkiye Kamu-Sen olarak buradayız. Geçtiğimiz hafta Başbakan’ın başkanlığında yapılan terörle mücadele toplantısında da bunu bildirdik. Türkiye Kamu-Sen her zaman terörün karşısındadır dedik. Bugün yine söylüyoruz. Terörle mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Ancak, bu operasyonlar erken seçim hesapları ile yapılıyorsa, şehit kanları üzerinden oy devşirilmeye çalışılıyorsa, Türk Milleti olarak bunu affetmeyiz. Kandan, hele hele şehit kanından oy devşirmeye çalışmak alçaklıktır. Bu sebeple, Hükümet derhal kurulmalı, akan şehit kanları durmalıdır” dedi.

Genel Başkanımızın konuşmasının ardından, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Salih Özbay Şehitlerimiz için dua etti. Düzenlenen etkinliğe çok sayıda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanı katıldı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 4
 
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |