Geri

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI İFTARDA BULUŞTULAR

15 Temmuz 2015, Çarşamba | 15:20
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI İFTARDA BULUŞTULAR

Sendikamızın Ankara 3 Nolu Şubesi iftar programında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanları olarak bir araya geldi. Genel merkezimiz yemek salonunda yapılan programa Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcılarımız Osman Eksert ve Hüseyin Aslan da katıldı.
 
Şube Başkanı Mehmet Soylu’ nun açılış konuşmasından sonra söz alan Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş şunları söyledi. “Gümrük ve Ticaret Bakanlığında ki her türlü olumsuzluklara rağmen sendikamıza destek vererek kurumda tekrar yetkili sendika olmamıza vesile olan tüm kardeşlerimizi kutluyorum. İlkeli ve dik duruşları ile gücümüze güç katan 3633 Bakanlık çalışanını kutluyorum. Onlar onurlu duruşları ile tebriği hak ettiler. Tehditlere aldırmadan, önlerine konulan vaatlere kanmadan onurlu duruşun sembolü oldular. İnsanlar için en önemli değer şerefleridir. Onlar ömür boyu bunu taşırlar. Ya diğerleri, menfaat için yolunu değiştirenler, korktukları için teslim olanlar ve omurgasızlar, onlar neyi tanıyacaklar?

Değerli Kardeşlerim, biz hak, hukuk ve adalet için yola çıkmış bir sendikayız. Bunları sadece kendimiz için değil 77 milyon vatandaşımız içinde talep ediyoruz. Bir ülkede adalet olmazsa kaos olur. Bugün ülkemizde adaletten söz edilebilir mi?

Bir iktidar düşününüz ki, memurlar enflasyon altında ezilirken. Yüksek gelir vergisi ile aldıkları %3 lük zamlar geri alınırken. Hâkim ve Savcılara bir kalemde 1155 TL, üniversite öğretim görevlilerine 950 TL, milletvekillerine 1000 TL, emekli milletvekillerine 740 TL zam yapabiliyor. Buna adalet denilebilir mi? Bu adaletsiz ücret paylaşımına itiraz etmeyen insan olabilir mi, Müslüman olabilir mi?

Emeğimizi ve alın terimizi pazarlayanlara, iktidarın şakşakçılığını yapanlara hakkımızı haram ediyoruz… Elbette ki, korkarak ya da makam ve mevki bekleyerek iktidar yandaşı sendikalara destek veren memurlarda bundan sorumludur.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, sözlerinin sonunda Doğu Türkistan’da oruç ibadetini yerine getirdikleri için zulme uğrayan Uygur Türklerine yapılan zulmü kınayarak özellikle Suriye, Irak ve Mısır başta olmak üzere birçok İslam ülkesinde ne yazık ki Müslüman kanı akmaya devam ediyor. Ramazan ayında yaşanan bu olaylar yüreklerimizi burkuyor. Daha acısı emperyalist güçlerin oyununa gelen Müslümanlar birbirini katlediyor. Irak ve Suriye de hemen hemen tamamı Müslüman olan kardeşlerimiz alevi, sünni, şii, arap, kürt ve türkmen diye mezhep ve etnik ayrımlara tabi tutularak birbirlerini kırıyorlar. Aynı oyunlar ülkemizde de zaman zaman oynanmış, bölücü terör örgütü 30 yıl kan dökmüş ancak hedeflerine ulaşamamışlar ve kardeş kavgasını başlatamamışlardır. Türk Milletinin sağduyusu buna müsaade etmemiştir. Bu olaylar gösteriyor ki 77 milyon Türk insanı olarak mezhebimiz ve meşrebimiz ne olursa olsun kardeşlik hukuku içerisinde birbirimize kenetlenmeliyiz. Başka Türkiye yok, başka Türk Milleti yok anlayışı içinde hareket etmeliyiz. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak kurulduğumuz günden beri bu anlayış içerisinde emek mücadelemizi sürdürüyoruz. Her yerde ve her zaman, “Varlığımız Türk varlığına armağan olsun” diyerek ülkemize ve değerlerimize sahip çıkıyoruz.”Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2