Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

EMNİYETTE ÇALIŞAN SİVİL MEMURLARIN SORUNLARININ TAKİPÇİSİYİZ


[ 29 Nisan 2015, Çarşamba – 17:38 ]

Üyelerinin sorunlarının her zaman takipçisi olan Sendikamız, 21 – 23 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirdiği “Askeri İşyerleri  ve Emniyet Teşkilatında Çalışan Sivil Devlet Memurlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” sonucunda hazırladığı kitapçığı başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, ilgili Bakanlara, Devlet Personel Başkanlığı’na göndermiş ve bu kurumlarla ilgili yapılacak çalışmalarda, Çalıştayda belirlenen sorunlara öncelik verilmesi ve çözüm üretilmesini talep etmiştir.

Sendikamız 12.02.2015 tarihinde İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk’ü, 24.03.2015 tarihinde de Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz’i ziyaret ederek, konuyla ilgili taleplerimizi yinelenmiştir.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Sendikamıza gönderilen 23 Mart 2015 tarihli resmi yazıda, “Merkez ve Taşra Teşkilatımızda çalışan sivil personelimizin, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunundan kaynaklanan gerek bireysel, gerekse sendikaları aracılığıyla tarafımıza intikal ettirilen uygulamalarda ortaya çıkan sorunlar, mevcut mevzuat hükümleri gereğince ilgili birimlerce giderilmeye çalışılmaktadır” denilmiştir.

Aynı zamanda Sendikamız 23.03.2015 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazı ile başvurarak, “Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan personelin, çay dağıtım işlerinde görevlendirildiğine ilişkin Sendikamıza gelen duyumlar olduğu, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 36. Maddesinde, bu kanuna tabi kurumlarda çalıştırılan memurların sınıflarının gösterildiği, 45. Maddesinde hiç bir memurun sınıfının dışında ya da sınıfında olmakla birlikte bir alt derece görevde çalıştırılamayacağının hüküm altına alındığı belirtilerek, 4483 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 19/f maddesi gereğince konuya ilişkin Sendikamıza bilgi verilmesini” istenmiştir.

Şuana kadar Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunan Teknisyen Yardımcılarının görev tanımlarıyla ilgili Devlet Personel Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü nezdinde bazı ön çalışmalar yapılmakla birlikte,  somut, tamamlanmış  bir çalışma bulunmamaktadır. Sendikamız tarafından konu titizlikle takip edilmektedir.
 
Emniyette çalışan sivil memurların sorunları ve çözüm önerileri kitapçığında Yardımcı Hizmetliler ile ilgili bölümü görmek için tıklayınız

23.03.2015 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazdığımız yazı için tıklayınız

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen yazı için tıklayınız
 
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |