Geri

EMNİYETTE ÇALIŞAN SİVİL MEMURLARIN SORUNLARININ TAKİPÇİSİYİZ

29 Nisan 2015, Çarşamba | 17:38
Üyelerinin sorunlarının her zaman takipçisi olan Sendikamız, 21 – 23 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirdiği “Askeri İşyerleri  ve Emniyet Teşkilatında Çalışan Sivil Devlet Memurlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” sonucunda hazırladığı kitapçığı başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, ilgili Bakanlara, Devlet Personel Başkanlığı’na göndermiş ve bu kurumlarla ilgili yapılacak çalışmalarda, Çalıştayda belirlenen sorunlara öncelik verilmesi ve çözüm üretilmesini talep etmiştir.

Sendikamız 12.02.2015 tarihinde İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk’ü, 24.03.2015 tarihinde de Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz’i ziyaret ederek, konuyla ilgili taleplerimizi yinelenmiştir.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Sendikamıza gönderilen 23 Mart 2015 tarihli resmi yazıda, “Merkez ve Taşra Teşkilatımızda çalışan sivil personelimizin, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunundan kaynaklanan gerek bireysel, gerekse sendikaları aracılığıyla tarafımıza intikal ettirilen uygulamalarda ortaya çıkan sorunlar, mevcut mevzuat hükümleri gereğince ilgili birimlerce giderilmeye çalışılmaktadır” denilmiştir.

Aynı zamanda Sendikamız 23.03.2015 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazı ile başvurarak, “Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan personelin, çay dağıtım işlerinde görevlendirildiğine ilişkin Sendikamıza gelen duyumlar olduğu, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 36. Maddesinde, bu kanuna tabi kurumlarda çalıştırılan memurların sınıflarının gösterildiği, 45. Maddesinde hiç bir memurun sınıfının dışında ya da sınıfında olmakla birlikte bir alt derece görevde çalıştırılamayacağının hüküm altına alındığı belirtilerek, 4483 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 19/f maddesi gereğince konuya ilişkin Sendikamıza bilgi verilmesini” istenmiştir.

Şuana kadar Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunan Teknisyen Yardımcılarının görev tanımlarıyla ilgili Devlet Personel Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü nezdinde bazı ön çalışmalar yapılmakla birlikte,  somut, tamamlanmış  bir çalışma bulunmamaktadır. Sendikamız tarafından konu titizlikle takip edilmektedir.
 
Emniyette çalışan sivil memurların sorunları ve çözüm önerileri kitapçığında Yardımcı Hizmetliler ile ilgili bölümü görmek için tıklayınız

23.03.2015 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazdığımız yazı için tıklayınız

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen yazı için tıklayınız
 
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1