Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

METEOROLOJİ ÇALIŞANLARI GASP EDİLEN HAKLARI İÇİN İŞ YAVAŞLATTI


[ 23 Mart 2015, Pazartesi – 14:13 ]

Meteoroloji çalışanları EuroControl’den gelen havacılık tazminatlarının ödenmesi için 23.03.2015 tarihinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü önünde ve tüm yurtta 1 günlük iş yavaşlatma eylemi yaptı.

Ankara 12 Nolu Meteoroloji Şubemiz tarafından organize edilen eyleme Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk, Osman Eksert, Ankara 12 Nolu Şube Başkanımız Mahmut Dündar, Şube Başkan Yardımcılarımız Serhat Şensoy, Atıf Atasoy, Yavuz Çelik, Şevket Güneş  ve Levent Koç ile çok sayıda şube üyemiz katıldı.

Dünya Meteoroloji Günü’nde, Meteoroloji çalışanlarının gasp edilen haklarını isteyen Ankara 12 Nolu Şube Başkanımız Mahmut Dündar, EuroContol’den gelen ücretlerin Meteoroloji çalışanlarına da verilmesi gerektiğini ifade etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde örgütlü olan Türk Büro-Sen, Büro Emekçileri Sendikası ve Hak-Sen’in de katıldığı eylemde, grup adına yapılan ortak basın açıklamasında, “Kamu çalışanları olarak yaşam koşullarımız giderek ağırlaşmaktadır. 2013 yılında Hükümet ile yetkili sendika arasında imzalanan toplu sözleşme kamu çalışanlarını zam ve enflasyon farkından mahrum etmiştir. Yine 2011 yılında çıkarılan 666 sayılı KHK önemli gelir kayıplarına yol açmış, kamu hizmetlerinin piyasalaşması ve hayat pahalılığı kamu çalışanlarını canından bezdirmiştir.

EUROCONTROL GELİRLERİNDEN HAKKIMIZI İSTİYORUZ!

Bilindiği gibi hava alanlarında uçuculuğa verilen hizmetler için EuroControl tarafından ilgili kurumlara belirli bir pay aktarılmaktadır. Bu ödemenin yaklaşık %90’ı DHMİ’ye, %10’u ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü Döner Sermaye işletmesine aktarılmaktadır. “Havacılık Tazminatı” olarak adlandırılan bu parayı DHMİ kendi çalışanlarına kanuni hakları olarak ödemekte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise ödememektedir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanlarının havacılık tazminatından mahrum bırakılması, hem çifte standarttır, hem de eşitlik ve adalet ilkesiyle bağdaşmamaktadır.
 
Havacılık tazminatı Meteoroloji çalışanlarının anasının ak sütü gibi helal hakkıdır. Havacılık tazminatı Meteoroloji çalışanlarının yasal hakkıdır. Havacılık tazminatı Meteoroloji çalışanlarının emeğinin karşılığıdır.  Yeter artık!  Bıçak kemiğe dayandı!

Biz bu sürece “yeter artık!” demek için Meteoroloji Genel Müdürlüğünde örgütlü 3 sendika ; “TÜRK BÜRO-SEN”,  “BÜRO HAK-SEN “ ve “BES” olarak ortak eylem kararı aldık.

Bizler bir an önce, meclis seçim tatiline girmeden; Meteoroloji çalışanlarının hakkı olan havacılık tazminatının bir an önce ödenmeye başlamasını istiyoruz.
 
Hükümeti ve Orman ve Su İşleri Bakanı’nı çalışanların bu haklı talebine sahip çıkmaya, adım atmaya çağırıyoruz.
 
Çağrımız karşılık bulmazsa eylemlerimiz artarak devam edecek! Meteoroloji çalışanları hakları olan havacılık tazminatını alıncaya kadar, bu haklı mücadelelerinde sendikalarımız her zaman çalışanların yanında olacaktır” denildi.
 
İş yavaşlatma eylemine çok sayıda Meteoroloji çalışanı katıldı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 22
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |