Geri

METEOROLOJİ İŞLERİ GENEL MÜDÜRÜ İSMAİL GÜNEŞ İLE GÖRÜŞTÜK

11 Şubat 2015, Çarşamba | 10:31
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde, Ankara 12 Nolu Şube Başkanımız Mahmut Dündar, Şube Başkan Yardımcıları Atıf Atasoy ve Yavuz Çelik ile  10.02.2015 tarihinde Meteoroloji İşleri Genel Müdürü İsmail Güneş’i ziyaret etti.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş görüşmede Meteoroloji çalışanlarının sorunlarını ifade ederek, “Avrupa’nın tüm havaalanlarında görev yapanlara EuroControl (Avrupa Hava Seyrüsefer) ücreti verilmektedir. Ancak, ülkemizde Meteoroloji çalışanları bu haktan yıllardır yararlandırılmamaktadır. Son yıllarda bazı sözde sendikalar, bu konuda sürekli olarak çalışanlara yalan beyanlarla ümit dağıtmışlardır” dedi.

Genel Müdür İsmail Güneş ise, “Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün bağlı olduğu Bakanlık tarafından 6 ayrı konuda Torba Yasa’ya konulmak üzere çalışma yapıldığı, bunlardan birinin de Meteoroloji çalışanlarına EuroControl’den ek ücret verilmesi konusu olduğunu, bu konuda bir aksilik çıkmazsa, Hükümetin yakın zamanda TBMM’ye göndereceği Torba Yasada bu hususunda yer alacağını ümit ettiklerini” ifade etti.

Ayrıca Sendikamızın talebi olan başta hizmetlilerin memuriyete geçirilmesi ve Görevde Yükselme Sınavı açılması hususlarında Güneş, Yükselme Sınavlarının iki yıllık kanuni sürenin dolmasından sonra açılabileceğini ifade etti.

Genel Başkanımız ise, “Bu konuların Sendikamızca takip edilecek olup, TBMM’ye gönderilecek olan Yasa Tasarısında ilgili madde olmaması durumunda önerge verdireceğimizi, geçtiğimiz dönemde de TBMM Komisyon üyeleri ile konuyla alakalı görüşmeler yapıldığını ve kanunun takipçisi olacağımızı” belirtti.
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 3