Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS ÇALIŞANLARINA FAZLA MESAİ MÜJDESİ


[ 22 Ocak 2015, Perşembe – 16:00 ]

Sendikamız, 2015 yılından itibaren yeni çipli kimlik kartları uygulamasının başlayacak olmasının yanında ehliyet ve pasaport verilmesi işlemlerinin de artık Nüfuslardan yapılacak olması nedeniyle Nüfus Genel Müdürü Ahmet Sarıcan’ı ziyaret ederek, nüfus müdürlüklerinde zaten yoğun olan iş yükünün daha da artacağını, bu süreçte fazla mesai yaptırılan personele bu çalışmalarının karşılığının ödenebilmesi için hazırlanan kanun tasarısında bir düzenleme yapılması gerektiğini iletmişti.  

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan ise, yeni kanuni düzenlemenin Meclise sevk edildiğini, mevcut tasarıda fazla mesainin olmadığını, ancak 666 sayılı KHK’ya göre mesai yaptırılacağını, fazla mesai yapılmadan işlerin bitmeyeceğini ifade etmişti.
Genel Başkanımız ise, 666 sayılı KHK’daki 6 aylık sürenin yetersiz olacağını, yeni hazırlanacak kanuna fazla mesai ile ilgili bir hüküm konulmasını gerektiğini, bu konuda da Sendikamızın katkı sunarak sürecin takipçisi olacağını ifade etmişti.

Bu kapsamda; Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan ve Nejla Öksüz, Ankara 7 Nolu Şube Başkanımız Kadir Polat, Şube Başkan Yardımcısı Zehra Durak Toksoy, Sincan İlçe Nüfus Müdürü Hüseyin Ayvacı ve Pursaklar İlçe Nüfus Müdürü Akın Gülen’den oluşan bir heyetle  6 Kasım 2014 tarihinde TBMM İçişleri Komisyonu Başkan ve Üyelerini ziyaret ederek,  Meclis İçişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Erol, Komisyon Sözcüsü Alpaslan Kavaklıoğlu, Komisyon üyeleri Hasan Hüseyin Türkoğlu ve Mehmet Erdoğan’a yeni hazırlanan kanunda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri personelinin haklarının korunması konusundaki taleplerimizi iletmiştiler.

Görüştüğümüz Komisyon Başkan ve üyeleri ise, taleplerimizin yerinde ve gerçekleştirilebilir olduğunu ve kendilerinin de bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını ifade etmiştiler.
 
21.01.2015 tarihinde TBMM İçişleri Komisyonu’nda görüşülmekte olan kanun tasarısına verilen önergeyle, Nüfus çalışanlarına “Genel Müdürlük Merkez ve Taşra Teşkilatındaki personele yılı Merkezi Bütçe Kanunda belirlenmiş olan fazla çalışma ücretinin beş katını ve ayda elli saati geçmemek üzere Bakanlıkça belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde 5 yıl süreyle fazla çalışma ücreti ödenmesine Bakanlar Kurulu yetkilidir” ibaresi eklenmiştir.

Tasarının bu şekliyle yasallaşması temmenisiyle ziyaretimizde verdikleri sözü yerine getiren ve Nüfus çalışanlarına sahip çıkan TBMM İçişleri Komisyonu üyesi Milletvekillerimize, Nüfus çalışanları adına teşekkür ediyoruz.

 
Önergeyi görmek için tıklayınız.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |