Geri

GÜMRÜK VE TİCARET BAKAN YARDIMCISI FATİH METİN’E ÇALIŞANLARIN SORUNLARINI İLETTİK

22 Ocak 2015, Perşembe | 10:16
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Mehmet Soylu, Şube Başkan Yardımcılarımız Sefer Nefes, Canan Ergöçmen, Nimet Talakacı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanları İbrahim Kuzucu, Enes Karacakol, İbrahim Yıldırım ve Rıza Pak ile Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile görüştü.

OCAK AYI SONUNDA HABUR’DA ÇALIŞAN PERSONELE ZIRHLI SERVİS ARACI VERİLECEK

Görüşmede, Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Habur Gümrük çalışanları için Sendikamızın 1 yıldır üzerinde durduğu zırhlı servis aracının, Ocak ayı sonu itibariyle hizmete gireceğinin müjdesini vermiştir. Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş’ta Fatih Metin’e teşekkür etmiştir.

FAZLA MESAİ PUANLARI ARTIRILACAK

Fatih Metin, yaptıkları çalışma ile fazla mesai puanlarının artırılacağı bilgisini vermiş, ve “çalışanlarımıza daha fazla ücret ödenecektir” demiştir.

Sendikamızın talepleri arasında yer alan, Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan lise mezunları için sınav yönetmeliğinde değişiklik yapılarak, memur kadrolarına geçiş için sınav hakkı tanınacağı bilgisi Bakan Yardımcısı Fatih Metin tarafından, Genel Başkanımıza iletilmiştir.

Ayrıca ziyarette Fatih Metin, taşra teşkilatında çalışan personelin resmi kıyafetleri ile ilgili sorunlar konusunda da ciddi bir çalışma yapılacağı bilgisini Sendikamızla paylaşmıştır.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş Gürbulak Gümrük Kapısı başta olmak üzere Gümrük Kapılarında çalışan personelin sorunları ile ilgili Bakan Yardımcısını bilgilendirerek, sorunların çözümünü talep etti. Bakanlık hizmet binalarında yerleştirilmeye başlanan kamera sistemlerinin  Başbakanlık Genelgesinde belirlenen noktalara yerleştirilmesi gerektiğini, aksi durumda hak ihlali yapılacağını ifade etti.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, taleplerimizi içeren bir raporu Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e takdim etmiştir.

Daha sonra Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Daire Başkanı Asım Kandemir ile görüşen Genel Başkanımız, çalışanların sorunlarını ve çözüm yollarını iletmiştir.

Gümrük Çalışanlarının Genel Sorunları ile ilgili sunulan raporu görmek için tıklayınız 

Gürbulak Gümrük Kapısı ile ilgili raporu görmek için tıklayınız Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 4