Geri

ADALET BAKANLIĞI’NIN ADALETSİZLİĞİ..!

13 Kasım 2014, Perşembe | 13:04
Bilindiği üzere Adalet Bakanı Bekir Bozdağ geçtiğimiz aylarda Hakim ve Savcılara 1155 TL zam yapılacağını açıklamıştı. Sendikamız ise sadece Hakim ve Savcılara AKP iktidarı boyunca iki kez daha zam yapılarak, bu zamlardan da diğer adalet çalışanlarının mahrum bırakıldığını belirterek, 1155 TL’lik zammın diğer adalet çalışanlarına da yansıtılmasını istemişti.

Sendikamız konuyla ilgili basın açıklamaları ve eylemler gerçekleştirip, Başbakan, Adalet Bakanı ve Siyasi Parti liderlerine mektup yazarak, yaşanacak adaletsizliğin önüne geçilmesini talep etti.

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) tarafından ilgisi nedeniyle Adalet Bakanlığına iletilen yazımıza, 05.11.2014 tarihinde sendikamıza gönderilen cevapta “Başvurunuza konu ettiğiniz görüş ve öneriler ile ilgili herhangi bir çalışma bulunmamakla birlikte ileride yapılacak kanun yapım çalışmalarında değerlendirilmek üzere not edilmiştir” denilmiştir.

ADI ADALET, İÇİ BOŞ

HSYK seçimleri öncesi, seçim rüşveti olarakta kamuoyuna yansıyan 1155 TL’lik zammın, hakim ve savcıların itibarını zedeleyeceğini, adalete olan güveni de ortadan kaldıracağını daha önce de ifade etmiştik.

Daha önce 2 defa Hakim ve Savcılara zam yapılmış, mesai arkadaşları olan 50 bini aşkın diğer adalet çalışanları ise yok sayılmıştı. AKP iktidarı diğer adalet çalışanlarını, yapılacak olan 1155 TL zamdan yine mahrum bırakarak, “Benim hakimim, benim savcım” anlayışını gütmektedir.

Türk Büro-Sen olarak, yargı bağımsızlığına düşürülmeye çalışılan bu kara lekeden utanç duyduğumuzu, ayrıca hakim ve savcılara yapılacak 1155 TL zammın diğer adalet çalışanlarına da yansıtılmazsa çalışma barışının bozulacağını ve mağduriyetler yaşanacağını bir kere daha hatırlatırız.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu’na gönderilen yazıyı görmek için tıklayınız

Adalet Bakanlığı’ndan gelen yazıyı görmek için tıklayınız
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1