Geri

NÜFUS ÇALIŞANLARI İÇİN MECLİS İÇİŞLERİ KOMİSYONU ÜYELERİYLE GÖRÜŞTÜK

11 Kasım 2014, Salı | 10:22
Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan ve Nejla Öksüz 6 Kasım 2014 tarihinde TBMM İçişleri Komisyonu Başkan ve Üyelerini ziyaret etti.

Bilindiği üzere Sendikamız 2015 yılından itibaren yeni çipli kimlik kartlarının dağıtılması, ehliyet ve pasaportun Nüfuslardan verilecek olması ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan’ı ziyaret ederek, nüfus müdürlüklerinde zaten yoğun olan iş yükünün daha da artacağını, bu süreçte fazla mesai yaptırılan personele ücretinin ödenmesi gerektiğini iletmişti.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan ise, yeni kanuni düzenlemenin Meclise sevk edildiğini, mevcut tasarıda fazla mesainin olmadığını, ancak 666 sayılı KHK’ya göre mesai yaptırılacağını, fazla mesai yapılmadan işlerin bitmeyeceğini ifade etmişti.
Genel Başkanımız ise, 666 sayılı KHK’daki 6 aylık sürenin yetersiz olacağını, yeni hazırlanacak kanuna fazla mesai ile ilgili bir hüküm konulmasını gerektiğini, bu konuda da Sendikamızın katkı sunarak sürecin takipçisi olacağını ifade etmişti.

Bu kapsamda; Genel Başkan Yardımcılarımız, Meclis İçişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Erol, Komisyon Sözcüsü Alpaslan Kavaklıoğlu, Komisyon üyeleri Hasan Hüseyin Türkoğlu ve Mehmet Erdoğan’a yeni hazırlanan kanunda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri personelinin haklarının korunması konusundaki taleplerimizi ilettiler.

Komisyon Başkan ve üyeleri ise, taleplerimizin yerinde ve gerçekleştirilebilir olduğunu ve kendilerinin de bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

Ziyaretlerimize Ankara 7 Nolu Şube Başkanımız Kadir Polat, Şube Başkan Yardımcısı Zehra Durak Toksoy, Sincan İlçe Nüfus Müdürü Hüseyin Ayvacı ve Pursaklar İlçe Nüfus Müdürü Akın Gülen’de katıldı.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1