Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS ÇALIŞANLARI İÇİN MECLİS İÇİŞLERİ KOMİSYONU ÜYELERİYLE GÖRÜŞTÜK


[ 11 Kasım 2014, Salı – 10:22 ]

Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan ve Nejla Öksüz 6 Kasım 2014 tarihinde TBMM İçişleri Komisyonu Başkan ve Üyelerini ziyaret etti.

Bilindiği üzere Sendikamız 2015 yılından itibaren yeni çipli kimlik kartlarının dağıtılması, ehliyet ve pasaportun Nüfuslardan verilecek olması ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan’ı ziyaret ederek, nüfus müdürlüklerinde zaten yoğun olan iş yükünün daha da artacağını, bu süreçte fazla mesai yaptırılan personele ücretinin ödenmesi gerektiğini iletmişti.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan ise, yeni kanuni düzenlemenin Meclise sevk edildiğini, mevcut tasarıda fazla mesainin olmadığını, ancak 666 sayılı KHK’ya göre mesai yaptırılacağını, fazla mesai yapılmadan işlerin bitmeyeceğini ifade etmişti.
Genel Başkanımız ise, 666 sayılı KHK’daki 6 aylık sürenin yetersiz olacağını, yeni hazırlanacak kanuna fazla mesai ile ilgili bir hüküm konulmasını gerektiğini, bu konuda da Sendikamızın katkı sunarak sürecin takipçisi olacağını ifade etmişti.

Bu kapsamda; Genel Başkan Yardımcılarımız, Meclis İçişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Erol, Komisyon Sözcüsü Alpaslan Kavaklıoğlu, Komisyon üyeleri Hasan Hüseyin Türkoğlu ve Mehmet Erdoğan’a yeni hazırlanan kanunda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri personelinin haklarının korunması konusundaki taleplerimizi ilettiler.

Komisyon Başkan ve üyeleri ise, taleplerimizin yerinde ve gerçekleştirilebilir olduğunu ve kendilerinin de bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

Ziyaretlerimize Ankara 7 Nolu Şube Başkanımız Kadir Polat, Şube Başkan Yardımcısı Zehra Durak Toksoy, Sincan İlçe Nüfus Müdürü Hüseyin Ayvacı ve Pursaklar İlçe Nüfus Müdürü Akın Gülen’de katıldı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |