Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRÜ’NE NÜFUS ÇALIŞANLARININ TALEPLERİNİ İLETTİK


[ 25 Ekim 2014, Cumartesi – 13:46 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz, Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Kadir Polat, Şube Başkan Yardımcıları Özkan Ulupınar ve Oğuzhan Erbay ile 24.10.2014 tarihide Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan’ı ziyaret ettiler.

FAZLA MESAİ OLMADAN İŞLER YÜRÜMEZ

Nüfus çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette, Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş;

“Nüfus İdarelerinde başlanacak olan yeni çipli kimlik verilmesi işlemlerinin Nüfuslarda normal mesai saatleri içinde zaten var olan iş yoğunluğunu daha da arttıracağını, bu süreçte Nüfus personeline fazla mesai yaptırılmasının gündeme gelebileceğini, Bu konunun yapılan kanuni düzenlemede dikkate alınmasını, işleminin sağlıklı yürütülebilmesi için personel eksikliğinin giderilmesini ve bu işlemleri gerçekleştirecek ve doğrudan halkla temas halinde olan Nüfus personelinin hizmet içi eğitime tabi tutulmasını ve çalışma ortamlarının uygun hale getirilerek teknik donanım, güvenlik ve yardımcı hizmetli personel eksiğinin giderilmesi gerektiğini” ifade etti.

Genel Müdür Dr. Ahmet Sarıcan, “kendilerinin de normal mesai saatleriyle sınırlı kalınması halinde bu işlemlerin yapılmasının mümkün olmayacağı noktasında bizimle aynı düşüncede olduğunu, meclise sevk edilen kimlik kanununda bu konuda bir düzenleme olmadığını ancak 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de düzenlendiği şekliyle nüfus personeline yaptıkları fazla mesainin karşılığının ödeneceğini ayrıca tasarıda bu konuda bir düzenleme yapılması içinde mücadele edeceklerini” söyledi.

PASAPORT VE EHLİYET İLE İLGİLİ YENİ UYGULAMA YASAL DÜZENLEME YAPILDIKTAN 1 YIL SONRA HAYATA GEÇECEK

Sarıcan, “Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne devredilecek olan pasaport ve ehliyete ilişkin işlemlerin yasal düzenleme yapıldıktan 1 yıl sonra hayata geçirileceğini, Genel Müdürlükte boş bulunan kadroların Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ve yeni atamalarla personel eksikliğinin giderileceğini, 1600 boş kadro için atama izni istediklerini, personelin eğitimi ile teknik donanım ve güvenlik konularında ise gerekli çalışmaları yaptıklarını” belirtti.

Toplantıda ayrıca Ankara 7 Nolu İçişleri şubemiz, Genel Müdürlükte yaşanan çeşitli sorunları dile getirerek bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini sundu. Genel Müdür Sarıcan bütün bu talepleri değerlendireceklerini, özellikle personelle ilgili sosyal konularda (doğum, hasta, cenaze vb.) yapılacak etkinliklerin idarece desteklenmesi (araç temini vb.) hususundaki talebin çok yerinde olduğunu bunu en kısa zamanda hayata geçireceklerini ifade etti.

Genel Başkanımız kimlik kanunuyla ilgili düzenlemenin takipçisi olacağımızı, kanunun Meclis çalışmaları sırasında çalışanlar lehinde katkı sağlamaya çalışacağımızı, Genel Müdür Sarıcan ise bunun kendilerini de memnun edeceğini belirtti.

Ayrıca Nüfus Genel Müdürlüğüne yaptığımız ziyarette, sendikamızın yıllardır talep ettiği Kurum İdare Kurulunda karara bağlattığı yurt dışında konsolosluk ve büyükelçiliklerdeki nüfus işlemlerinin nüfus personeli eliyle yürütülmesi talebimize yeni kimlik kanunuyla ilgili düzenlemede yer verildiğini ve yasallaşması durumunda nüfus personeline yurt dışında görev yapma imkânın doğacağını öğrendik, bu durum bizi ayrıca memnun etti.

Toplantı sonrasında Genel Müdür Yardımcılığı görevine yeni atanan İlker Arıkan’ı makamında ziyaret ederek, “hayırlı olsun” temennisinde bulundular. 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |