Geri

BAŞBAKAN VE SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANLARINA ADALET ÇALIŞANLARI İÇİN MEKTUP YOLLADIK

10 Eylül 2014, Çarşamba | 12:08
Bilindiği üzere Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 08.09.2014 tarihinde Hakim ve Savcılara seyyanen 1.115 TL zam yapılacağını açıklamıştı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ daha önceki açıklamalarında bu zammın, “Yargıda görev yapan Hakimler, Savcılar, Danıştay, Yargıtay üyeleri Adalet Akademisi çalışanları ve Mahkemelerde görev yapan kalem personeli dahil bütün yargı mensuplarını” kapsayacağını belirtmiş, fakat düzenleme sadece Hakim ve Savcılar için yapılmıştır.  

Sendikamız 1 Eylül Adli Yıl açılışında tüm Türkiye’de eylemler düzenlemiş, ardından Başbakan ve Adalet Bakanı’na mektup göndererek, yapılacak düzenlemeye hakim ve savcılar dışındaki diğer adalet çalışanlarının  da dahil edilmesini istemişti. Yine 81 ilde başlattığımız dilekçe kampanyasıyla, Adalet çalışanları yüzlerce dilekçeyi Başbakan ve Adalet Bakanı’na göndermişti.

Sendikamız Adalet çalışanlarını bir bütün olarak görmeyen ve ayrıma tabi tutan anlayışa “dur denilmesi ve düzenlemeye diğer adalet çalışanlarının da dahil edilmesi” için; Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yeni bir mektup gönderdi.

Adalet çalışanlarının hakları için siyasi parti Grup Başkanvekilleri ile de irtibata geçen Sendikamız, konunun yakinen takipçisi olmaya devam edecektir.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na gönderilen mektubu görmek için tıklayınız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderilen mektubu görmek için tıklayınız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye gönderilen mektubu görmek için tıklayınızFoto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1