Geri

BAŞBAKAN VE ADALET BAKANINI TÜM TÜRKİYE’DE DİLEKÇE YAĞMURUNA TUTTUK

06 Eylül 2014, Cumartesi | 09:37
TÜRKİYE KAMU-SEN GENEL TEŞKİLATLANDIRMA SEKRETERİ VE TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI FAHRETTİN YOKUŞ’UN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI
 
BAŞBAKAN VE ADALET BAKANINI TÜM TÜRKİYE’DE DİLEKÇE YAĞMURUNA TUTTUK

Bilindiği üzere Sendikamız, 1 Eylül 2014 Adli Yıl açılışında tüm Türkiye’de basın açıklamaları düzenleyerek Adalet çalışanlarının kazanılmış haklarının iadesini istemişti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hakim ve Savcıların maaşlarında iyileştirilme yapılacağını, ayrıca sicil affı getirileceğini açıklamıştı.  Daha öncede AKP iktidarı döneminde Hakim ve Savcıların maaşlarında iki kez iyileştirme yapılmış, bu düzenlemelerde de diğer adalet çalışanları kapsam dışı bırakılarak, yok sayılmıştı.

Yazı İşleri Müdüründen, Zabıt Katibine, Mübaşirden, Teknik elemanına kadar 50 bini aşkın adalet çalışanı, Hakim ve Savcısıyla bir bütündür. Hakim ve Savcılar için yapılacak olan iyileştirmeler, diğer adalet çalışanlarına da yansıtılmalıdır.

ADALET BAKANI’NI GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Kendi çalışanlarına şaşı bakmaktan bir türlü vazgeçemeyen Adalet Bakanı’nı göreve davet etmek ve Adalet Bakanlığı’nda Hakim ve Savcı dışında da çalışanlar olduğunu hatırlatmak için Başbakan ve Adalet Bakanı’nı, tüm illerimizde basın açıklamaları düzenleyerek, dilekçe yağmuruna tuttuk.

Türk Büro-Sen olarak, yapılacak düzenlemeye diğer adalet çalışanları da dahil edilinceye kadar mücadelemizi her platformda sürdürmeye devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1