Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

DEVLET ARŞİVLERİ GENEL MÜDÜRÜ’NE KURUM ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI İLETTİK


[ 13 Mayıs 2014, Salı – 15:41 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş 13 Mayıs 2014 tarihinde Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürü Doç. Dr. Uğur Ünal ile görüştü. Görüşmede Devlet Arşivleri Genel Müdür Yardımcısı Şaban Baba’da hazır bulundu.
 
Devlet Arşivleri çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Yaşadığımız coğrafya açısından da düşünüldüğünde Devlet Arşivleri oldukça önemli bir kurum. Ülkemizin hassas bir konuma sahip olması nedeniyle zaman zaman bazı iddialar ortaya atılabiliyor. Bu iddialar bu kurum sayesinde iddia olmaktan öteye geçememektedir” dedi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, memur kadrosunda olanların VHKİ kadrosuna geçirilmesi, kurumda Görevde Yükselme Sınavı açılması, Torba Yasa ile Araştırmacı kadrosu verilen sözleşmeli personelin ücret kaybına uğradığını, bu mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma yapılması gerektiği ve İstanbul’da 2 Haziran 2013 tarihinde faaliyete giren hizmet binasındaki fiziki olumsuzlukların düzeltilmesi taleplerimizi Genel Müdür Doç. Dr. Uğur Ünal’a iletti.

Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürü Doç. Dr. Uğur Ünal ise, İstanbul’daki hizmet binasının eksikliklerinin giderilmesi için çalışmaların halen devam ettiğini, giderilemeyecek sorunlar olmadığını belirterek, “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nın açılmamasının sebebi, bu sınavın Başbakanlık tarafından yapılıyor olmasıdır. Biz ayrıca Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü olarak bu sınavı açmak istiyoruz. Memurlara VHKİ kadrosu verilmesi ve Görevde Yükselme Sınavının açılması için çalışmalarımız devam ediyor. Araştırmacı kadrosunda çalışan arkadaşlarımızın mağdur olduklarının farkındayız. Fakat bu mağduriyetler yasa çıkmadan giderilemez. Yasanın çıkması için görüşmelerimiz devam ediyor. Yasa çıktığında mağduriyetlerin tamamı son bulacak” dedi.

Görüşme sonrası Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Dergimiz Sence’den Genel Müdür Uğur Ünal’a takdim etti.

Ziyarette Ankara 9 Nolu Şube Başkanımız Aydın Yılmaz, Şube Başkan Yardımcımız Esra Bingöl, 9 Nolu Şube Kadın Kolları Başkanı Binnur Yalçın, İş Yeri Temsilcimiz Halil Ergün ve Şube Üyemiz Mehmet Çetin katıldı.

Türk Büro-Sen olarak, Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürü Doç. Dr. Uğur Ünal’a personelin sorunlarının çözümü için gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz.

 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 7
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |