Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

İŞGÜCÜ PİYASASI BİLGİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA ÇALIŞANLARIN SORUNLARINI GÜNDEME TAŞIDIK


[ 27 Mart 2014, Perşembe – 13:52 ]

4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Kanunu dayanılarak 07.06.2013 Tarih ve 28670 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İşgücü Piyasası Bilgi Danışma Kurulu Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin 5. Maddesi gereği oluşan danışma kurulu Mart Ayı toplantısı 26.03.2014 tarihinde saat 14.00’de Ankara’daTürkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu toplantı salonunda yapıldı.
 
Toplantıya Konfederasyonumuz adına katılan Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Aslan toplantıda söz alarak; son 12 yıllık AKP Hükümetinin olumsuz politikaları sonucu kayıt dışılığın adeta özendirildiğini, özellikle özel sektörde asgari ücretin altında insan çalıştırıldığını, bunların Sosyal Güvenlik primlerinin ödenmediğini, emek sömürüsünün önemli boyutlara ulaştığını bu durumdan Kamu çalışanlarının da önemli ölçüde olumsuz etkilendiğini Türkiye İş Kurumunun İşgücü piyasası dahil kanunlarla kendisine verilen görevleri dokuz bin civarında personelle 76 milyonluk nüfusu bulunan ülkemize hizmet ederek yerine getirdiğini aktardı.
 
Aslan, “Türkiye İş Kumumu çalışanları özveri ile bu işleri yaparken Hükümetin emek karşıtı politikaları nedeniyle geçmiş yıllardan buyana kendilerine yılda iki defe ödenmekte olan asgari ücretin neti tutarındaki ikramiyeleri 666 sayılı KHK ile kaldırıldığını, diğer taraftan kurumda istihdam edilen dört bin civarındaki iş ve meslek danışmanın kurumda göreve başladığında almaya başladığı ücretler ise yapılan bir yasal düzenleme sonrasında, kadro değişikliği gerekçesi ile ücretleri 800.00TL civarında düşürülmüştür.” Dedi.
 
Aslan konuşmasının devamında, “Türkiye İş Kurumu çalışanları gerek belirtiğimiz hak kayıpları, gerekse kurumda yaşanmakta olan liyakatsiz yandaş atamalar nedeniyle mutsuzdur. Belirtmiş olduğum sorunların olumlu yönde çözüme kovuşturulması halinde çalışanların motivasyonunun yükseleceğini” belirterek konuşmasını sonlandırdı.
 
 Genel Başkan Yardımcımızın konuşması sonrası, “Türkiye İş Kurumu yetkilileri söz alarak İş ve meslek danışmanlarının kadro değişikliği nedeniyle uğradıkları ücret kayıplarını telafi edecek yasal düzenlemeyi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına gönderdiklerini tasarının yasalaşması halinde bu mağduriyetin ortadan kalkacağını açıkladılar” Türk Büro-Sen olarak Kamu çalışanlarının mevcut haklarını koruma ve geliştirme noktasında her zaman her yerde meşru zeminde yaptığımız gibi Türkiye İş Kurumu çalışanlarının sorunlarının da takipçisi olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |