Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRÜ İSMAİL GÜNEŞ’İ ZİYARET ETTİK


[ 26 Aralık 2013, Perşembe – 10:17 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımız Bayram Öztürk, Ankara 12 Nolu Şube başkanımız Mahmut Dündar, Şube Başkan YardımcılarımızAtıf Aksoy ve Serhat Şensoy ile Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş’i ziyaret etti.

Meteoroloji çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette, “Havacılık Tazminatı” ödenmesi de üzerinde durulan en önemli konu oldu.

YOKUŞ; “METEOROLOJİ ÇALIŞANLARINA HAVACILIK TAZMİNATI ÖDENMELİDİR”

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Meteoroloji çalışanlarının çok önemli görevler ifa ettiğini, ancak bu yaptıkları hizmete yakışır bir ücret alamadıklarını belirterek, “Avrupa Hava Seyrü Sefer Teşkilatından (EUROControl) havacılığa katkılarından dolayı personel gideri olarak alınan, DHMİ çalışanlarına verilen ancak, meteoroloji çalışanlarına verilmeyen havacılık tazminatının, meteoroloji çalışanlarına da aynı oran ve miktarda verilmesi bu mağduriyeti giderecektir. Bildiğiniz gibi bu tazminat daha önce %50 – %25 oranında ödenmekteyken, 666 sayılı KHK’nın uygulanmasından sonra kaldırılmıştır. Genel bütçeye yük getirmeyecek, Avrupa Hava Seyrü Sefer Teşkilatından personel gideri olarak gelen paranın personele ödenmesi noktasında da kanuni bir düzenleme yapılmalıdır” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, bu konudaki tespit ve taleplerin haklı olduğunu vurgulayarak, “666 sayılı KHK ile uygulamaya konulan “Eşit işe, Eşit Ücret” uygulamasının meteoroloji çalışanlarını mağdur ettiğini, bu mağduriyetin giderilmesi için kanuni düzenleme yapılması gerektiğini” ifade etmiş,  bu konuda Bakan Veysel Eroğlu ile görüştüklerini, haklı argümanları olduğunu, para sorunu olmadığını, aynı kaynaktan DHMİ çalışanlarına havacılık tazminatı ödendiğini, meteoroloji çalışanlarına ödenmemesinin haksızlık olduğunu, bu ödemelerin genel bütçeye yük getirmeyeceğini belirttiklerini ve Bakan Eroğlu’nun bu konuda bir kanun teklifi hazırlamalarını söylediğini belirtti. Bakan’ın talimatı üzerine, kanun teklifi hazırlayarak Bakanlığa gönderdiklerini, Bakan’ın ise hazırlanan kanunun, torba yasaya koyacağını beyan ettiğini kaydetti.

Güneş, daha önce uygulanmakta olan Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Kanununun 32/D maddesinde bir düzenlemeyle bu sorunun çözüleceğini ve düzenlemeyi yaptıklarını ve kanunun çıkması içinde her türlü gayreti göstereceklerini ısrarla vurgulamıştır. Bu kanunun gerçekleşmesi konusunda umutlu olduğunu ifade eden Güneş, çünkü argümanlarının makul ve kabul edilebilir olduğunu belirtti.

Türk Büro-Sen olarak, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Meteoroloji çalışanlarının haklarının her platformda sonuna kadar takipçisi olacağımızı, şayet Torba Yasa’da kanunun yer almaması halinde TBMM Genel Kurulu’nda kanun teklifi verilmesi için her türlü girişimde bulunacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 2
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |