Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS ÇALIŞANLARININ FAZLA MESAİ ÜCRETLERİNİ GÖRÜŞTÜK


[ 26 Kasım 2013, Salı – 15:36 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz, Ankara 7 Nolu Şube Başkanımız Kadir Polat, Şube Başkan Yardımcılarımız Özkan Ulupınar ve Oğuzhan Erbay ile 25 Kasım 2013 tarihinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan’ı ziyaret ettiler.

İçişleri Bakanlığı çalışanlarının sorunlarıyla ilgili hazırlamış olduğumuz raporu Sarıcana takdim eden Yokuş, “Nüfus idarelerinde Ocak ayında başlayacak yeni kimlik verilmesi işlemlerinin sağlıklı yürütülebilmesi için metropol içelerde personel eksikliğinin giderilmesi, bu süreçte fazla mesai yaptırılacak olan nüfus personeline fazla mesai ücretlerinin ödenmesi gerektiği, nüfus personeline yeni kimliklerin dağıtılması işlemi öncesi hizmet içi eğitim verilmesi gerektiği, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri genel Müdürlüğü’nde yemekhane probleminin ivedikle gidierilmesi ve 24.06.2013 tarih ve 2013/5002 sayılı Bakanlar Kurulu kararına göre Programcı ve Çözümleyicilerin Teknik Hizmetler sınıfına geçirilmesi gerektiği” taleplerimizi iletti.

İçişleri Bakanlığı Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan, “Yeni kimliklerin dağıtımı öncesi nüfus çalışanlarına hizmet içi eğitim vereceklerini ve bu süreçte fazla mesai yaptırılacak olan nüfus çalışanlarına, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi için gerekli başvuruları yaptıklarını, Maliye Bakanlığı’nın da bu konuya olumlu baktığını,  personel yetersizliği ile ilgili olarak 1.800 yeni personel talebinde bulunduklarını, programcı ve çözümleyicilerin teknik hizmetler sınıfına geçirilmesiyle ilgili olarak, Personel Dairesi Başkanlığı ile görüşeceğini” belirtti.
 
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |