Geri

NÜFUS ÇALIŞANLARININ FAZLA MESAİ ÜCRETLERİNİ GÖRÜŞTÜK

26 Kasım 2013, Salı | 15:36
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz, Ankara 7 Nolu Şube Başkanımız Kadir Polat, Şube Başkan Yardımcılarımız Özkan Ulupınar ve Oğuzhan Erbay ile 25 Kasım 2013 tarihinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan’ı ziyaret ettiler.

İçişleri Bakanlığı çalışanlarının sorunlarıyla ilgili hazırlamış olduğumuz raporu Sarıcana takdim eden Yokuş, “Nüfus idarelerinde Ocak ayında başlayacak yeni kimlik verilmesi işlemlerinin sağlıklı yürütülebilmesi için metropol içelerde personel eksikliğinin giderilmesi, bu süreçte fazla mesai yaptırılacak olan nüfus personeline fazla mesai ücretlerinin ödenmesi gerektiği, nüfus personeline yeni kimliklerin dağıtılması işlemi öncesi hizmet içi eğitim verilmesi gerektiği, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri genel Müdürlüğü’nde yemekhane probleminin ivedikle gidierilmesi ve 24.06.2013 tarih ve 2013/5002 sayılı Bakanlar Kurulu kararına göre Programcı ve Çözümleyicilerin Teknik Hizmetler sınıfına geçirilmesi gerektiği” taleplerimizi iletti.

İçişleri Bakanlığı Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan, “Yeni kimliklerin dağıtımı öncesi nüfus çalışanlarına hizmet içi eğitim vereceklerini ve bu süreçte fazla mesai yaptırılacak olan nüfus çalışanlarına, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi için gerekli başvuruları yaptıklarını, Maliye Bakanlığı’nın da bu konuya olumlu baktığını,  personel yetersizliği ile ilgili olarak 1.800 yeni personel talebinde bulunduklarını, programcı ve çözümleyicilerin teknik hizmetler sınıfına geçirilmesiyle ilgili olarak, Personel Dairesi Başkanlığı ile görüşeceğini” belirtti.
 
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1