Geri

ADALET BAKANLIĞI FAZLA MESAİ İÇİN BAKANLAR KURULU'NA YAZI YAZDI

01 Kasım 2013, Cuma | 11:03
Adalet Bakanı Sadullah Ergin katıldığı bir televizyon programında personelin havuz paralarıyla ilgili bir soruya, konuyla ilgili olarak Bakanlar Kurulu’na yazı yazdık cevabını verdi.

Ergin, “Bu konu, Adalet Bakanlığının tasarrufuyla alınmış bir karar değil. Kamuda benzer durumda olan bütün personel için bu yönde bir düzenleme yapıldı. Ama biz özellikle Adliyede fedakarca çalışan, gece demez, sabah demez, hafta sonu demez mesaiye gelen personelimizin durumunu Bakanlar Kuruluna yazdık. Bu konuda ısrarla orayı takip ediyoruz. Ordan olumlu bir haber çıkarsa da bunu zaten personele duyuracağız" dedi.

FAZLA ÇALIŞMANIN KARŞILIĞI ÖDENENE KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Türk Büro-Sen olarak 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren kamu kurumlarında fazla çalışma ücretinin kaldırılmasının yanlış bir uygulama olduğunu, fazla çalışma ücreti kaldırılmasına rağmen personele halen fazla mesai yaptırıldığını ve karşılığının ödenmediğini duyurmuştuk. Konuyla ilgili kamu kurum ve kurumlarına yazılı dilekçe ile başvurarak personele fazla çalışmasının karşılığının ücret olarak ödenmesini talep ettik. Personel yetersizliği yüzünden ağır iş yükü altında ezilen, mesai mufhumu gözetmeyen devlet memurlarına fazla çalışmalarının karşılığı ücret olarak ödenene kadar, mücadelemizi her platformda sürdüreceğiz.
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1