Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SGK BAŞKANI İLE HASANOĞLAN’DA YAPILAN ARŞİV DEPO BİNASININ SORUNLARINI GÖRÜŞTÜK


[ 17 Eylül 2013, Salı – 16:06 ]

Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan ve Cafer Seçer, Ankara 4 Nolu Şube Başkanımız  Alper Yıldırım ve Ankara 6 Nolu Şube Başkanımız Yücel Özer ile birlikte SGK Başkanı Yadigar Göklap İlhan’ı ziyaret ettiler.

Hatırlanacağı üzere Sendikamızca, 13 Eylül tarihinde SGK tarafından Ankara’nın Hasanoğlan ilçesine yaptırılan Arşiv ve Depo binası incelenmiş ve ayrıntılı bir rapor hazırlanmıştı. Hazırlanan raporda yer alan sorunların başında; dışarı açılan penceresi olmayan depolarda personelin çalıştırılmasının ruh ve beden sağlığı açısından olumsuzluklara yol açacağı, personelin pencere bulunan ferah mekanlarda çalıştırılması gerektiği, binaya yemekhane kurulması, personelin ulaşımı rahat bir şekilde sağlayabilmesi için servis imkanın sağlanması, çalışacak personel sayısı 50 kişiyi geçtiği için bir sağlık görevlisi ve ambulans bulundurulması gerektiği, çalışanların moral motivasyonu açısından gerekli fiziki alt yapı ve donanımın oluşturulması ve binanın Türk Standartları Enstütüsü’nün Arşiv Mekanlarının Düzenlenmesi ile ilgili genel kurallarına uygun olarak dizayn edilmesi, ayrıca binanın fiziki şartlarının da 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre oluşturulması gerektiği yer almaktadır.

Görüşmede hazırlanan ayrıntılı rapor SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan’a takdim edildi. İlhan, “Sorunların takipçisi olacağını ve personelin ruh ve beden sağlığının her şeyden önemli olduğunu, problemlerin çözümü için en kısa zamanda gerekli çalışmaların yapılacağını” belirtti.

SGK’DAKİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ EK ÖDEME SORUNLARINI İLHAN’A İLETTİK

Ayrıca, 666 Sayılı KHK ile Kararname dışı tutulan; tabip, diş tabibi, eczacı ve tıpta uzmanlık mevzuatında belirtilen dallarda bu mevzuat hükümlerine göre uzman olanlara ve diğer yardımcı sağlık personeline ek ödeme usul ve esaslarının belirlenmesi kurum yönetimine bırakılmıştı.

Kararname sonrası kurum yönetimine taşıdığımız ek ödemelerde artış öngören talebimiz, bu güne kadar karşılık bulamamıştı. Ancak, son günlerde üzerinde çalışma yürütülen yönetmelikte, ek ödeme oranlarının günün koşullarına uygun en üst oranlara çıkartılması, özellikle hemşireler dahil diğer yardımcı sağlık personelinin de durumlarının göz önünde tutulması hakkındaki taleplerimizi SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan’a görüşmemiz esnasında tekrar ilettik.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 2
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |