Geri

ADLİ YIL AÇILIŞINDA BİR İLK YAŞANDI

03 Eylül 2013, Salı | 11:04
                                                                                                                                  
Bilindiği gibi, her yıl adli yıl açılışlarında Hâkim ve Savcılar ile yargının sorunları dile getirilirdi. Sendika olarak her yıl adli yıl açılışı dolayısıyla çalışanların sorunlarını dile getiren açıklamalar yaparak bu sorunları yetkililere ilettiğimiz halde adli yıl açılışlarında adaletin olmazsa olmazları çalışanlar hep unutulur, varlıklarından dahi söz edilmezdi.
 
         Her sene olduğu gibi 2013-2014 adli yılın başlaması nedeniyle de adalet çalışanlarının haklarının iadesi, ekonomik, sosyal ve özlük haklarının gerekli düzenlemelerinin yapılması ile ilgili Sendikamız tarafından 28.08.2013 tarihinde Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin, Yargıtay Başkanı Sayın Ali Alkan ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu’na mektup yazılmıştır. Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, ayrıca Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu’nu telefonla, adliye çalışanlarının yaşadığı sıkıntılar, beklenti ve talepleri hakkında bilgilendirmiştir.

        
          
                      
         Bu bağlamda Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu 2013-2014 Adli Yıl açılış töreninde adliye çalışanlarına sahip çıktı.
 
         Sayın Metin Feyzioğlu yaptığı konuşmasında:
 
“… seslerini buradan duyurma imkânları olmayan adliye personelinin de dağ gibi büyümüş sorunlarına artık çözüm bulunması gerektiğini ifade etmeyi bir görev biliyorum. Bu çerçevede, adliye emekçilerinin saatlerce bilgisayar kullanımından ve olumsuz çalışma koşullarından kaynaklanan ciddi sağlık sorunlarından tutun da, fazla çalışma ücreti alamamalarına ve 4/C li personelin kadrosuz çalıştırılıyor olmasına kadar çok sayıda sorunun çözüm beklediğini bilgilerinize sunuyorum.” Diyerek adalet çalışanlarının sorunlarını dile getirmiştir.
 
         Devlet erkânının ve konunun muhataplarının bulunduğu adli yıl açılışında adliye çalışanlarının sorunlarını dile getiren Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’na teşekkür ederiz.
 
Adalet Bakanına gönderdiğimiz yazıyı görmek için tıklayınız
                                               Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1