Geri

HAZİNE MÜSTEŞARI SN. İBRAHİM ÇANAKÇI'YI ZİYARET

11 Nisan 2006, Salı | 17:28

11.04.2006 tarihinde Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ, Ankara 8 nolu Şube Başkanımız Ferzail GÜRÜN ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Hazine Müsteşarı Sn. İbrahim H. ÇANAKÇI’yı makamında ziyaret ederek, hazine çalışanlarının sorun ve taleplerini ilettiler.

Talepleri Okumak için devamını oku butonunu kullanın

1- Ek Ödeme Oranlarının günün şartlarına göre yeniden belirlenmesi :

Müsteşarlık sözleşmesiz Merkez ve Taşra Teşkilatı personeline ödenen Ek Ödeme ücretleri, diğer (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Merkez, SSK,BAĞ-KUR Genel Müdürlükleri, Türkiye İş Kurumu vb.) kurum ve kuruluşlara ödenmekte olan azami sınırın altında kalmıştır. (Örnek: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında en düşük çalışan 324 YTL. Müsteşarlıkta çalışan en düşük 222 YTL almakta olup aradaki fark 100 YTL’dir.)

2- Fazla Çalışma (Başbakanlık Tazminatı) ücretinin Ek Ödemeden Mahsup edilmesinin kaldırılması :

Müsteşarlık personeline ödenmekte olan Fazla Çalışma ücreti sözleşmesiz çalışan personele ödenmekte olan Ek Ödemeden mahsup edilmektedir. Mahsup işleminden dolayı sözleşmesiz çalışanların ücretlerinde en düşük 81 YTL en yüksek 141 YTL arasında düşüşe neden olmaktadır.

3- Fazla Çalışma ücretinden kesilen 30 günden fazla kullanılan izinlerin Ek ödemeye yansıtılmaması:

(Dış Ticaret Müsteşarlığında bu uygulamaya 01 Ocak 2006 tarihinden itibaren son verilmiştir.)

4- Görevde Yükselme sınavı yapılması :

5- Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlıklarının kullandığı Hizmet Binasının iki Müsteşarlığa yetersiz gelmektedir. Ayrıca binada aşırı bir yük yüklenmektedir. Binanın bazı bölümlerinde çatlamalar meydana gelmektedir. Buda çalışanlarda huzursuzluğa neden olmaktadır. Müsteşarlığın ayrı bir binada hizmet vermesinin sağlanması.

6- Teknik Hizmetler Sınıfında yer alan Teknisyen Kadrolarının görev tanımının yapışması.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1