Geri

DIŞ TİCARET MÜSTEŞARI SN. TUNCER KAYALARI ZİYARET

27 Mart 2006, Pazartesi | 17:55

Dış Ticaret Müsteşarı Sn. KAYALAR ile makamında yapılan görüşmeye Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ, Ankara 8 Nolu Şube Başkanımız Ferzail GÜRÜN, yönetim kurulu üyeleri Ahmet GÖZÜM ve Şerafettin KIYMAZ katıldı.

Personel Daire Başkanı Yardımcıları Sn. Şenel YILDIZ, Murat GÖĞÜŞ ve A.Fuat KASIMCAN’ın da katıldığı görüşme sırasında, Dış Ticaret Müsteşarlığı çalışanlarının çözüm bekleyen sorunları ve talepleri ele alındı.

Çalışanların sorunlarına ilişkin olarak hazırlanan rapor Sn. Müsteşar’a takdim edildi. Sn. Müsteşar, taleplerimizi olumlu karşılayarak en kısa zamanda bu sorunların çözülmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etmiştir.

TALEPLERİMİZ

1- Ek Ödeme Oranlarının günün şartlarına göre yeniden belirlenmesi :

Müsteşarlık sözleşmesiz Merkez ve Taşra Teşkilatı personeline ödenen Ek Ödeme ücretleri, diğer kurum ve kuruluşlara ödenmekte olan azami sınırın altında kalmıştır. Ek ödemelerin yeniden değerlendirilmesi

2- Fazla Çalışma (Başbakanlık Tazminatı) ücretinin Ek Ödemeden Mahsup edilmesinin kaldırılması : Müsteşarlık personeline ödenmekte olan Fazla Çalışma ücreti sözleşmesiz çalışan personele ödenmekte olan Ek Ödemeden mahsup edilmektedir. Mahsup işleminden dolayı sözleşmesiz çalışanların ücretlerinde en düşük 81 YTL en yüksek 141 YTL arasında düşüşe neden olmaktadır.

3- Ek Ödeme ve Tazminatların kazanılmış hak aylığında değerlendirilmesi.

4- Serbest Bölge Müdürlüklerinde çalışan personele ödenen Serbest Bölge Tazminatından kesilen Gelir Vergisinin kesilmemesi (Damga Vergisi Hariç)

5- Görevde Yükselme sınavı yapılması :

6- Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlıklarının kullandığı Hizmet Binasının iki Müsteşarlığa yetersiz gelmektedir. Ayrıca binada aşırı bir yük yüklenmektedir. Binanın bazı bölümlerinde çatlamalar meydana gelmektedir. Buda çalışanlarda huzursuzluğa neden olmaktadır. Müsteşarlığın ayrı bir binada hizmet vermesinin sağlanması.

7- Vakıflar Bankasının promosyonlarının çalışanlara ödenmesi ayrıca Bankamatikten hesap ekstra talebinde 53 YKRŞ masraf alınmaması : (Müsteşarlık ile Banka arasında imzalanan protokolde KURUM personelinden her ne nam altında olursa olsun hesap işletim ücreti alınmayacaktır.denilmektedir.)

8- Merkez ve taşradaki DTS ve Serbest bölge Müdürlüklerinde çalışanların yemek sorunlarının acilen çözülmesi

9- DTS Bölge Müdürlüğü Denetim Elemanlarına ödenen İGEME Teknik Yardımın her denetim için ödenmesi ve bu yardımın diğer idari personele de yapılması.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1