Geri

EKONOMİ BAKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME SINAVI AÇACAK

17 Mayıs 2013, Cuma | 09:08
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Ankara 8 Nolu Şube Başkanı Kamil Yılmaz, Şube Başkan Yardımcıları, Hasibe Uğuz, Ferzail Gürün, Tahsin Ezer  ile Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bülent Uğur Ecevit’i ziyaret etti.

Ekonomi Bakanlığı çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette, “ Bakanlıkta Görevde Yükselme Sınavı açılması personeli motive edecektir.  Ayrıca  açılacak olan sınava vekaleten görevlendirilenlerinde katılması personel açısından oldukça önemli bir durum. Kariyer  grubunda olmayanların yükselme şansı belli bir yerde tıkanıyor. O yüzden bu sınavın açılması ve MEB tarafından yapılması da şaibelere yer bırakmayacaktır. Bakanlık çalışanlarına hizmet içi eğitim verilmesi personelin verimliliğini artıracaktır. Diğer bir önemli sorunda, Bakanlık binasının fiziki şartlarının personel ihtiyaçlarını karşılamamasıdır. Bu sorunun çözülmeside personeli olumlu olarak etkileyecektir.  Devleti somutlaştıran memurdur. Memur vatandaşa hizmet verirken Devleti temsil eder. Bu sebeple memurun mutlu olması, verdiği hizmete de yansıyacaktır” dedi.

Müsteşar Yardımcısı Bülent Uğur Ecevit, “Görevde Yükselme Sınavını açmayı biz de istiyoruz. En kısa zamanda şube müdürlükleri için sınav açacağız. Personelin motivasyonu bizim için oldukça önemli. Dediğiniz gibi hizmet verirken Devleti memur temsil ediyor.  Hizmet içi eğitimlere de ağırlık vereceğiz. Hizmet binası gerçekten ciddi bir sorun. Ona da biran evvel bir çözüm bulacağız. Öenmli olan memurumuza yakışır bir hizmet alanı yaratmaktır” dedi.

PERSONEL DAİRE BAŞKANINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Ayrıca Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Ekonomi Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı görevine atanan Muhammet Karakaya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuş, Personel Daire Başkanı’na, Bakanlıkta Görevde Yükselme Sınavı açılması, Hizmet içi eğitim verilmesi ve Bakanlık binasının fiziki şartlarının düzenlenmesi konusundaki taleplerimizi iletmişti.

Personel Daire Başkanı Muhammet Karakaya, Binanın fiziki koşullarının yetersiz olduğunu, hizmet içi eğitimler ve Görevde Yükselme Sınavının en kısa zamanda yapılması için çalışmaya başlayacaklarını, kurumda yapılacak olan her türlü aktivitenin personelin kendini daha değerli hissetmesini sağlıyacağını ifade etmişti.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 6