Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

DEVLET ARŞİVLERİ ÇALIŞANLARI ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI


[ 14 Mayıs 2013, Salı – 10:41 ]

Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü çalışanları üyelerimiz anneler gününü kutladı. Programa Genel Başkanmız Fahrettin Yokuş, Eşi Fikriye Yokuş, Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz, Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonları Başkanı Leyla Polat, Ankara 13 Nolu Şube Başkanımız Aydın Yılmaz, Şube Başkan Yardımcımız Esra Bingöl, Şube Kadın Komisyonu Başkanımız Binnur Yalçın, Şube Denetim Kurulu Üyemiz Halil Ergün, Şube Disiplin Kurulu Üyemiz Metin Şen ve çok sayıda Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü çalışanı üyelerimiz katıldı.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, “Anneler Gününde annelere büyük acı yaşatıldı. Reyhanlı’da yaşanan patlamada annelerimiz ağlatıldı. Görüyoruz ki, sınır kapılarımızda hiçbir güvenlik kalmamış. Teröristler ellerini kollarını sallaya sallaya geçiyorlar. Başbakan, ‘Sınırlarda karakol yapmayacağız’ diyor. Bilmediğimiz bir protokol mü imzalandı, ya da ülkeler mi birleştiriliyorda sınır kapılarımızdan karakollar kaldırılıyor? Kapılarımızda bombalar patlıyor, uçaklarımız düşürülüyor. Suriye’de yaşanan iç savaştan en çok bizim halkımız etkileniyor. Suriyede yaşanan iç savaş yüzünden bizim 100’den fazla insanımız öldü. Siyasi iktidar ise boş laftan öteye geçmedi” dedi.

KAMU-SEN BU YILI “ŞEHİT ANNELERİ YILI” İLAN ETTİ

Yokuş, “ Türkiye Kamu-Sen olarak, bu yıl anneler gününü şehit anneleri yılı olarak ilan etmiştir. Şehitlerimiz ve anneleri elbette bir gün değil, her gün hatırlanmalıdır. Bir asker şehit olana kadar annesinin, babasının evladıdır. Şehit olduktan sonra tüm ülkenin evladıdır. Bu toprak için, bedel ödeyen tüm fertlerimizin yanında olmaktan vazgeçmeyeceğiz”dedi.

FARKLILIKLARI KAVGAYLA DEĞİL, SEVGİYLE KABULLENELİM

“Arzumuz hiçbir eve ateş düşmemesidir. Farklılıkları kavgayla değil, sevgiyle kabullenelim istiyoruz. Ama ekmek, aş verip büyüttüklerimizin bu vatana ihaneti asla unutulmamalıdır. İhanetin affedilmesi mümkün değildir. Hükümetin başlattığı çözüm süreciyle, teröristlerin tamamı ellerinde silahlarıyla Kandil’deki inlerine çekiliyorlar. Ama yarın geri gelmeyeceklerinin garantisini veren yok. Halkımızdan özür dileyip teslim olsaydılar, cezalarını çekseydiler, bizde gerçekten pişman olduklarına inanırdık. Ama çekilirken bir özür dahi dilemediler. Binlerce şehit ve gazinin üstüne basa basa gidiyorlar. Giderken de, ‘biz hedifimize ulaştık, kazandık’ diyorlar. Hedef iki dilli bir devlet yaratmaktır. Hatta ilerisinde bölünme vardır. Başbakan konuşmalarında, ‘2 kul arasındaki hakka, devlet karışamaz’ diyor. Teröristlerin öldürdüğü binlerce şehitimizin, binlerce gazimizin, yetim ve dul kalan eşlerin ve çocukların hakkına ne oldu? Yine ‘Ey Esed, öldürdüğün çocukların hesabını vereceksin’ diyor. Aynı şeyi Apo için neden söyleyemiyor. O da katil, o da binlerce çocuk öldürdü. Bununda hesabı sorulsun. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu çözüm sürecine nefesimizin sonuna kadar karşı koyacağız. Bu vesileyle tekrar anneler gününüzü kutluyorum. Umarız bir daha anneler ağlamaz” dedi.

Genel Başkanımızın konuşmasının ardından üyelerimize dergimiz SENCE’den hediye edildi. Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz, “Sosyal yaşama yönelik olan dergimizin ilk sayısını, siz değerli üyelerimizle paylaşmaktan kıvanç duyuyoruz. İlk sayımızda elbette eksikliklerimiz olacaktır. Sizlerden gelen önerilerle dergimiz daha da güzelleşecektir” dedi.

Üyelerimiz böylesine anlamlı bir günde yanlarında olduğu için sendikamıza teşekkür ettiler.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 22
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |